Wpis z mikrobloga

@ziarnodlakur: No nie wiem. Chyba zamiast przez niego przechodzić zdecydowałbym się zasadzić solidnego kopa. Po wyglądzie wnioskuję, że nie jest to jakaś wybitnie wytrzymała konstrukcja i normalny facet to przewali w kilkadziesiąt sekund.
  • Odpowiedz
@Szaraban: Drewno koruje się do wszystkich prac z drewnem. Nie ma znaczenia czy robisz płot, stół na grila czy budynek lub palik do pomidorów - jeśli ma mieć podstawową ochronę przed drewnojadami musisz okorować.
  • Odpowiedz
@ziarnodlakur: na zdjęciu, które dodałem widać wyraźnie, że jest nieokorowane. Nie każdy ma czas i ochotę okorowywać pięciocentymertrowych patyczków, zwłaszcza jeśli towaru ma pod dostatkiem albo buduje tymczasowy płotek.
  • Odpowiedz
@Dolan: nie rozumiem zdziwienia, ładne zdjęcie ludzi uprawiających swoje hobby w ciekawym krajobrazie który raczej u nas jest niespotykany. A normalna zawartość głównej: gówno rozdajo długopisu, mem zgrany do bólu, bait o p0lkach, bait pt. żale przegrywa etc.etc. i tak do porzygu, dzień w dzień więc chyba dobrze, że raz na ruski rok jest coś innego co w przeciwieństwie do standardowych treści posiada choćby minimalną wartość dodaną
  • Odpowiedz
@projektjutra: Od jakiegokolwiek rolnika, któremu zaproponujesz np. oczyszczenie pola z samosiejek. U mnie tak było. Facet nie mógł wjechać traktorem, żeby zaorać zanim nie wytnie się większych samosiejek takich ok. 8-10 cm.
Są 2 istotne kwestie - czy chcesz mieć płot suchy jak na zdjęciu czy zielony, który puści na wiosnę liście i będzie dodatkowo gęsty.
Na zielony najlepsza jest wierzba, osika.
  • Odpowiedz
@projektjutra: Zawsze drewno jest trwalsze po okresie wegetacji - mniej soku.
Jak rolnik ma zarośnięte pole to jest mu wszystko jedno kiedy się oczyści ale lepszym terminem jest jesień tzw. orka zimowa. Jest kilka miesięcy na przekompostowanie resztek i siew jarych.
  • Odpowiedz