Wpis z mikrobloga

Cześć, od wczoraj jestem klientem Netii i otrzymałem dekoder Evobox IP. Generalnie chciałem podłączyć dekoder do monitora, a dźwięk puścić na jakiś głośnik zewnętrzny przez kabel AUX. W dekoderze mam wyjście HDMI (1.4b z HDCP CEC), a w monitorze DVI (przejściówka z HDMI na DVI) oraz VGA. Myślałem, aby kupić przejściówkę z HDMI na VGA wraz z wyjściem stereo dźwięku, ale blokuje mnie zakup ze względu na HDCP. Nie mam pewności, czy będzie to wszystko działać. Aktualnie mam przejściówkę z HDMI na VGA (bez audio), jakąś chińską i niestety nie działa. Zastanawiam się, czy zaryzykować i spróbować kupić HDMI->VGA + audio, co reklamuje się, że działa z HDCP, czy może poszukać innego rozwiazania? Np. HDMI -> DVI + kabel audio aux? Ewentualnie jest również wyjście z dekodera S/PDIF, ale to już chyba wyjście drożej niż zabawy z HDMI, a nie ukrywam, że zależy mi na jak najtańszym rozwiązaniu.

#elektronika #dekoder #netia #evobox #monitor #hdcp #hdmi
  • 7
  • Odpowiedz
@patozz: a po co w to wszystko mieszac VGA? Nie mozesz kupic przejsciowki z HDMI na DVI + audio analog? Możesz też poszukać jakiejś przejściówki z SPDIF na audio analogowe. Sprawdź co tańsze ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krajzega: właśnie ciężko coś znaleźć konkretnego z HDMI na DVI, więc chyba pozostanie coś z SPDIF pogrzebać, jakiś konwerter. Ale dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@patozz: też to znalazłem. Powinno, ale różnie to bywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie nie masz nic do stracenia, zamów, sprawdź czy działa - zawsze masz 14 dni na darmowy zwrot ;)
  • Odpowiedz