Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej Mirki, mam pytanie. Wpadła mi w oko fajna nieruchomość z licytacji komorniczej za około 300 tys. zł. Jak to na licytacjach, mam bardzo krótki okres na wpłatę pieniędzy po wygranej. Mam około 100 tys zł gotówki, a resztę chciałbym pożyczyć po rodzinie, a później refinansować zakup kredytem i oddać pieniądze. Dobrze kombinuje? I czy przy refinansowanie jest taka sama procedura jak przy zwykłym kredycie hipotecznym?
#kredyt #kredythipoteczny #banki
  • 15
@szczecinazeszczecina czy wiesz kto tam mieszka i czy będzie chętny opuścić lokal jak go kupisz? Żebyś nie miał takiej sytuacji, że kupiłeś sobie mieszkanie z lokatorami, których potem nie usuniesz (przynajmniej w legalny sposób). Jeśli trafisz na większego cfaniaka, który dobrze wie co robić, to możesz stracić wiele nerwów nie mówiąc o pieniądzach.
@marcpol: ale co on chce refinansować? Dług rodzinny? Przecież to nie będzie niczym ( chyba? ) formalnie zabezpieczone, nie będzie żadnej hipoteki et cetera.. jak na moje, to on dostanie co najwyżej pożyczkę hipoteczną.
@alex-fortune: W przypadku zakupu nieruchomości za własne środki istnieje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego (nie pożyczki) na refinansowanie poniesionych kosztów mieszkaniowych. Działa to bardzo podobnie jak kredyt hipoteczny na zakup. Zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Ograniczeniem jest czas pomiędzy transakcją zakupu, a złożeniem wniosku kredytowego.