Wpis z mikrobloga

Czy jakaś konkretna podróż do danego kraju wpłynęła na was bardzo w pewnych życiowych kwestiach? Bądź kultura i historia odwiedzanego kraju wpłynęła na wasze spojrzenie i spowodowała głębsze przemyślenia?
Mam na myśli podróże wypoczynkowe.

Jeśli tak to jaki to byl kraj i dlaczego.

#podrozujzwykopem #podroze #wakacje #kiciochpyta #zycie #urlop #wspomnienia #przemyslenia #autostop #nocnazmiana
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@calka-rekurencyjna: Iran. Ja ich zawsze szanowałem ale od tamtego czasu bardziej. I zacząłem rozumieć co to naprawdę totalna gościnność oraz to, że odizolowanie od świata boli, i chce się z niego uciec. I jak bardzo ciekawym świata przez tę izolacje można być.
  • Odpowiedz
  • 2
@calka-rekurencyjna U mnie w sumie żadna konkretna podróż, bardziej ogólnie podróżowanie. Nauczyły mnie tego, że patriotyzm w sumie nie ma sensu, bo to przypadek, że akurat tutaj się urodziłam i równie dobrze mogłam być dumną Włoszką, Francuzką czy kimkolwiek, bo w każdym kraju da się znaleźć coś fajnego i tam też byłoby mi dobrze. No i te zachwyty Polaków nad pięknem Polski wydają mi się trochę śmieszne po tym co zobaczyłam
  • Odpowiedz
@calka-rekurencyjna: pewnie. Mówimy o takich rzeczach, które "zaktualizowały" myślenie? To głównie:

Niemcy, Austria: dbanie o estetykę, wspieranie swoich i szanowanie pomysłów jakiekolwiek by nie były. Wybieranie dobrej jakości nad niską cenę.

Hiszpania: że można cieszyć się byle czym i być otwartym oraz uśmiechać się do drugiego człowieka bez większego powodu i ukrytego interesu. Siesta to coś fantastycznego i wprowadziłem drzemkę w okolicach 16 u siebie już po powrocie do
  • Odpowiedz