Wpis z mikrobloga

Dzwoni do mnie wkurzony klient i drze ryja, że brakuje masę zamówionych rzeczy w przesyłce. Sprawdziłem sobie monitoring z pakowania paczki, widzę, że wszystko dołożone, zgodnie z zamówieniem. Tłumaczę klientowi co gdzie jak było w paczkę wsadzone, wysłałem nawet nagranie z monitoringu na maila.
Okazało się, że ten kretyn wyciągnął połowę zawartości, nie sprawdzając reszty kartonu, bo myślał, że zostało tylko wypełnienie i wyrzucił opakowanie do kosza a dziś rano była u niego śmieciarka xD
I w ten oto genialny sposób typ wyrzucił na śmietnik sprzęt za 750zł xD
#heheszki #pracbaza #praca
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właśnie dlatego założyłem sobie monitoring, żeby potem z debilami nie walczyć.


@niemamnaimiepszemek: To jest zawsze dobry pomysł. Jak pracowałem dla Samsunga to nasz serwis współpracujący każdą paczkę pakował na dedykowanym stole, nagrywając to dobrej jakości kamerą, tak samo z rozpakowaniem paczek od klientów. Wszystkie problemy zduszone w zarodku.
  • Odpowiedz
@korpoRator jeżeli spisze protokół później to ok - ją z doświadczenia wiem, że kurier.ma obowiązek zaczekać z tobą i sprawdzić przesyłkę - ich też obowiązuje regulamin


@Slimshader: oczywiście się zgadzam. Zwyczajnie chciałem wspomnieć, że można się z nimi dogadać, jak już się wszystko oglądnie to przyjadą spisać protokół. Myślę, że ludzkie podejście bo zarówno ja mam czas, żeby wszystko sprawdzić i oni w tym czasie rozwiozą sobie inne przesyłki
  • Odpowiedz
@Slimshader: Przecież to widać co zostało uszkodzone w transporcie, a co zniszczył kient. Pewnych rzeczy nie da się zniszczyć tak jak przy uszkodzeniach transportowych. Po co klient miałby też niszczyć sprzęt czy cokolwiek tam jest? Żeby mieć te same pieniądze które zapłacił i stracony czas na reklamacje?
  • Odpowiedz
Kurierzy zazwyczaj nie mają czasu, żeby się przy nich babrać w oglądanie każdego elementu.


@korpoRator: kurier nie ma obowiązku czekać, aż ktoś sobie sprawdzi paczkę

jeśli coś uszkodzone to przyjeżdza i spisuje protokół.


i nie ma znaczenia, czy taki protokół został spisany od razu, czy np następnego dnia
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek ciekawe ilu rocznie jest takich debili i ciekawe czy ktoś na sortowni przytuli ten sprzęt?


Nikt nie przytuli:
- zmieszanych śmieci się nie segreguje, a jeżeli paczka trafiła do papieru to została zgnieciona przez prasę w smieciarce.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: W pracy przyjechała ekipa do montowania kurtyny powietrznej. Kurtynę zamontowali a pudło wyrzucili do śmieci. Chcąc montować sterownik a sterownika brak xD Dzwonią do szefa i mówią w czym rzecz. Szef rzecze, że jak go nie znajdą to im odciągnie z pensji za sterownik. Pracownik postanowił jednak sprawdzić wyrzucony karton i się magicznie znalazł sterownik. Ich szczęście, że nie było w tym dniu śmieciarzy xD
  • Odpowiedz
Kurierzy zazwyczaj nie mają czasu, żeby się przy nich babrać w oglądanie każdego elementu.


@korpoRator: kurier nie ma obowiązku czekać, aż ktoś sobie sprawdzi paczkę

jeśli coś uszkodzone to przyjeżdza i spisuje
  • Odpowiedz
5 lat w handlu na Allegro. Klienci tacy jak @dokam bardzo utrudniają codzienną pracę. Pamiętam jak zwyzywała mnie od najgorszych na słuchawce Pani, której pracownicy na produkcji w fabryce nie napisali na opakowaniu „Dla Kacperka, wszystkiego najlepszego”. Skończyło się negatywem na Allegro oczywiście, dla nas.
  • Odpowiedz
@dokam: przestań tłumaczyć, zobacz jak on się wysławia w ogóle o kliencie i już wiesz z kim masz do czynienia:

drze ryja

ten kretyn

żeby potem z debilami nie walczyć

jeszcze pretensje do sprzedawcy, że jaśnie panowi
  • Odpowiedz
Nasypią jako wypełnienia jakiegoś sypkiego gówna i zamiast zapakować całe zamówienie w worek strunowy czy jakąś inną foliową torebkę, to wsypują to do kartonu wraz z g---o-wypełniaczem.


@sz__po: to może nie kupuj u najtańszego sprzedawcy tylko 10zł drożej, to te 10zł zapłacisz właśnie za wypełniacz w innej postaci niż granulat z niszczarki.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: Kiedyś zamówiłem cztery krzesła. Rozpakowałem karton przy kurierze. Wszystko było tak sprytnie zapakowane ze widziałem tylko dwa krzesła. Juz mówiłem gościowi by zabierał paczkę spowrotem bo niekompletna. Kurier mi pokazał napis „4 sztuki” i dopiero wtedy zauważyłem ze tam pod tekturą cos jeszcze jest. Były wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sprawdzasz paczkę z zewnątrz i w środku przy kurierze.


@Slimshader: niby jak? Kurier przychodzi, daje paczke, nie potrzebuje podpisu i wychodzi. Mam go łapać? Przytrzymać łokciem na glebie aż nie sprawdzę paczki? No coś nie halo
  • Odpowiedz