Wpis z mikrobloga

Czołem miraski i mirabelki. Pytanie dotyczące internetu z #play. Jak to działa? Przyznam szczerze że pakiet 500 GB za taką cenę kusi. Od razu z góry mówię że nie, nie wezmę światłowodu bo nie mam takiej możliwości.

Ma ktoś? I czy to nie jest tak że taki pakiet jest tylko w zasięgu 5G, jak kiedyś #!$%@?łem się w orange a później się okazało że jest fajnie gdy jest zasięg LTE, a u mnie akurat łapało sporadycznie. No i ogólne wrażenia z współpracy z Play, bo nigdy nie miałem do czynienia z tym operatorem.

#internet #internetmobilny #informatyka #laptopy #komputery #porady #kiciochpyta
Pobierz Silimarillo - Czołem miraski i mirabelki. Pytanie dotyczące internetu z #play. Jak to...
źródło: comment_1598860653XUtZd0e1835Hq4AV51nrHF.jpg
  • 17
@Silimarillo: Jak się zatrudnia Kubę Wojewódzkiego (jeden z najdroższych influenserów), to wiedz że coś się dzieje. Swoją drogą poszukaj jakiegoś lokalnego providera internetowego w zasięgu, dzisiaj radiówki to nie to co kiedyś. No i dużo też zależy od sprzętu, bo internet z telefonu to co innego niż antena na balkonie/dachu.
@Silimarillo Kilka lat temu miałem u nich abonament na internet mobilny przez rok i nie narzekałem. Koszta się zgadzały, miałem czysto na papierze za co płacę. Byłem zadowolony z usługi. Pamiętaj, że internet mobilny najlepiej działa w większych miastach.
Nie bierz play! Bo to bezczelni kłamcy. Miałem przez pewien okres u nich abo na mobilny. Chwalili się wtedy ze maja zasieg 4 sieci. A jak tylko wyjechałem na Mazury to okazało się ze zasięg 4 sieci jest i owszem! Ale tylko dla voice!
@Silimarillo jeżeli nie jesteś w LTE to może być słabo. Jest jeszcze kwestia urządzenia. W play teraz mają w dobrej cenie router huawei b818 który ma dobre opinie. Jakbyś chciał sobie przetestować to redbull mobile działa na nadajnikach play i mają bez umowy 100GB za 40PLN na 30 dni.
@Silimarillo: Brałem na testy karte play prepaid z netem samym i pakietem 100G. Fajnie działa w nocy (nawet ponad 100Mbit osiągałem) bo mało kto korzysta ale jak jest dzień to działa tak jakby sprzedali 10 000 % przepustowości nadajnika - do 3 Mbit pomimo wspaniałego zasięgu. Cena jak i oferta fajna, gorzej z infrastrukturą i jakością połączenia pomimo dobrego zasięgu. Dużo zależy też od otoczenia, teraz może być spoko w dzień
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silimarillo: jeżeli nie jesteś w totalnym pustkowiu telekomunikacyjnym to odpuść sobie internet satelitarny - duży ping i niskie transfery. Najlepiej sprawdź na mapie bts jakie nadajniki są blisko ciebie i na tej podstawie wybierz sieć (a dla lepszych rezultatów możesz uzbroić się w antenę kierunkową itp)
@Silimarillo: Internet satelitarny charakteryzuje się bardzo i to naprawdę bardzo dużym pingiem jak na obecne czasy oscylującym w okolicach 400 nawet 700 ms, ale w najlepszym wypadku będzie coś w okolicach 300.
Jest duża odległość radiowej komunikacji która ma niestety swoje wady jak czas rozchodzenia się fali elektromagnetycznej. Przeglądanie stron spoko, oglądanie filmów czy rozmowy jeszcze jakoś będzie działać, ale gry to będzie udręka i zero przyjemności albo w ogóle brak
@Silimarillo: W pleju masz 14 dni na sprawdzenie sobie oferty mozna zwrocic wtedy do salonu umowe i urządzenie płaci się tylko za aktywacje. Najwygoniej jest tak jak ktos napisał kupic startówke np internetową ona kosztuje 9zl i sprawdzic sobie jakosc internetu