Wpis z mikrobloga

Papież Franciszek: "Nie jest dobrze przywiązywać większe znaczenie do przymiotnika "homoseksualny" niż do rzeczownika "osoba". Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy godność. Nie ma znaczenia, kim jesteś i jak żyjesz - nie tracisz [przez to] swojej godności".
"Są ludzie, którzy wolą wybierać bądź wykluczać ludzi z powodu przymiotnika. Oni nie mają ludzkiego serca".

Polski katolik @Jegwan:

Ci ludzie, wraz z zakonnikiem, odmawiali modlitwy pod kościołem mariackim. Nie chcieli aby został sprofanowany przez
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Oczywiście, że powinno pozbawiać go tej możliwości. Ktoś, kto ma poglądy prostackie i homofobiczne (nie chodzi o katolicyzm, można być katolikiem i nie być przy tym kretynem) nie powinien mieć styczności z edukacją, przede wszystkim nie powinien być nauczycielem. Nie można schować swoich poglądów w kieszeń, nawet jeśli taka osoba ich nie wygłasza w szkole, to jasne jest, że nawet podświadomie nie będzie traktować uczniów równo, skoro chodzi na takie
@Nieszkodnik: Co to za różnica, jaki procent społeczeństwa tak twierdzi? Fakty nie opierają się na tym, co twierdzi większość społeczeństwa. Odraza wobec homoseksualnych to homofobia, a nawet jeśli nie, to przejawianie takiej odrazy nie powinni mieć miejsca ani w szkołach (taki przypadek przytaczałem) ani w jakimkolwiek zakładzie pracy, bo prowadzi do nieodpowiedniego traktowania grupy osób, która niczym nie zawiniła.
@Nieszkodnik: Jak ja mam komentować ten twój bełkot? Bo próbujesz coś mówić o "moralności", kiedy jasne jest, że nie jesteś w tym temacie kompetentny. Próbujesz zarzucić mi kłamstwo, ale nawet nie umiesz wskazać odpowiedniego momentu, na dodatek jeszcze mówisz, że mnie na nim "przyłapałeś". Niby jak?

Mogę ci co najwyżej pogratulować znajomości matematyki. Istotnie bowiem masz rację, że

99% vs 1% to co innego, niż 51% vs 49%.