Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle #motocykl
Wymieniłem łańcuch w bandicie, bo na starym były zastane ogniwa. Po wymianie motocykl wyje przy dodawaniu gazu. Stary łańcuch x-ring, nowy bezoringowy. Zębatki nie mają śladów zużycia. Macie jakieś pomysły, bo pierwszy raz mam taki przypadek?
  • 15
@reynald ogólnie to często na zębatkach zdawczych są takie gumy tłumiące drgania, żeby własnie nie wyło, może na poprzedniej miałes a teraz nie? Zreszta zębatki i łancuch musza sie troche dotrzeć też

Edit. A dobra, nie doczytałem że tylko łańcuch wymieniałes( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale powinno sie wymieniać komplety nie sam łańcuch
Łańcuch i zębatki wymieni sie razem, kto to widział nowy łańcuch ciąć na starych zębach. To co wyje to jak objaw slizgajacego sie sprzęgła, tak z rzeczy ktore mogą wyć... sprawdz w kilku miejscach luz łańcucha pod obciążeniem, moze za mocno naciągnąłeś.
@Reynald: Często wyje łożysko wałka zdawczego jak jest za mocno naciągnięty, torowe łańcuchy są znacząco głośniejsze ale wyciem bym tego nie nazwał w końcu nie obstawiałbym że obecne zębatki są takie znowu nietknięte.
Tak czy owak poluzuj kajdan i zobaczymy co dalej.

Gx
@Man_of_Gx: Oba łańcuchy 530, jutro wrzucę zdjęcie.

I szybko się wyciąga.


@Man_of_Gx: Łańcuchy z uszczelnieniem dobre są do cross/enduro. Wziąłem na próbę, ale na logikę przy regularnym smarowaniu i jeździe w dobrą pogodę nie powinno być różnicy w wyciąganiu łańcuchów.

@Feler_Lumpex: Przycebuliłem. Wziąłem ten łańcuch, zeby dojechać stare zębatki. Coś się zużyje to będzie nowy komplet
na logikę przy regularnym smarowaniu


Nie wyda, sam zobaczysz, a św Tomasz już ma Cię w obserwowanych :-)

@Reynald: jakbym miał zgadywać to obstawiam że kupiłeś wolnobieżny do maszyn rolniczych, to tłumaczyłoby wycie i różnicę rozmiarów. Andrzej, to jebnie :-)

Gx
@Reynald: No fakt, nie pier.. lę się za bardzo :-)

Ale każde 530 ma jednakowy rozstaw, szerokość i średnicę rolki, amen.
Żeby łańcuch był 5 mm węższy to przy stałej szerokości rolki musi mieć o połowę cieńsze ósemki bo oringi takiej różnicy nie zrobią, nie ma siły żeby łańcuchy motocyklowe się różniły w tej materii bo dla każdego wymiaru mają jeszcze zdefiniowane nominalne obciążenia na rozciąganie (popatrz w tabelach DID czy
@Man_of_Gx wystarczy że przyłoży zakuwke albo zapinke 530 i będzie wszystko wiadomo. Albo naciągnięty za mocno, albo nie w osi, albo jakiś łańcuch od niewiadomoczego i jebnie. A jak jebnie to zedrze albo karter albo skórę na plecach.