Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem programistą - zwykłym seniorem. Dzisiaj się dowiedziałem, że mój manager zarabia mniej ode mnie. I to jakieś 40%.
To normalne w korpo? Swego czasu myślałem o tym, żeby wygaszać się powoli jako programista i wskoczyć na jakieś stanowisko kierownicze, ale teraz kiedy widzę że miałbym zarabiać dużo mniej to nie widzę sensu. Jak to jest?

#zarzadzanieprojektami #korpo #pracait #pracbaza #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f47f346d2fae75945285759
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: roznie bywa a najwieksza roznica jest jesli manager jest na umowie o prace a pracownicy sa freelancerami
u mnie w Belgii na umowe zarabia sie naprawde niewiele no i podatki sa ogromne
tak wiec moj szef moze miec 4500 brutto, co mu moze da 3000 netto a ja mam 15000 brutto.

serio w Polsce sa ogromne roznice w zarobkach miedzy "normalnymi" ludzmi a IT, w innych krajach nie ma az
@AnonimoweMirkoWyznania: standardowa odpowiedz - to zalezy. Jezeli leader jedynie jest organizatorem pracy to jego zarobki beda marne, ale jesli bierze czynny udzial w kontakcie z Klientami, wplywa na to co sie dzieje w projekcie a jednoczesnie ma na tyle duzy bagaz doswiadczenia ze jest leadem technicznym, architektem lub mentorem w sprawach technicznych to zarabia wiecej niz klepacz kodu.