Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, mam możliwość zakupienia działki przedstawionej poniżej. Myślicie, że warto w to brnąć? Jak byście widzieli zabudowę? Podobają mi się domy typu stodoła, ale parterówką również bym nie pogardził (lecz na tej działce nie ma takiej możliwości) #dom #budowadomu #nieruchomosci #budownictwo Na działce znajduje się stary budynek (do wyburzenia). Liczę na wasze opinie, ponieważ mam duży dylemat.
Pobierz el3m - Czołem Mirki, mam możliwość zakupienia działki przedstawionej poniżej. Myślici...
źródło: comment_1598524473ZCLbhzxEMykfNrYMsdrdV1.jpg
  • 15
@el3m: za szeroka to ona nie jest..
Sprawdź na samym początku, czy działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i jakie jest jej przeznaczenie. Jeśli jest plan, to sprawdź też, czy dopuszcza możliwość budowy budynku w granicy lub w zbliżeniu do granicy działek sąsiednich. W przypadku budowy w odległości 3m lub mniej od granic sąsiednich, masz ściany bez okien, więc odpada Ci np oświetlenie słoneczne od wschodu lub zachodu..
@el3m: możesz się skonsultować z jakimś biurem architektonicznym, czy będą w stanie wymyśleć jakąś sensowną bryłę. Zgodnie z prawem budowlanym musisz zostawić odstęp 4m od sąsiadującej działki jeśli chcesz mieć okna, albo 3m jeśli okien nie będzie. Dom będzie bardzo wąski ale to nie znaczy że się nie da.
Pytanie co jest w planie miejscowym jeśli jest, a jeśli nie to czy są warunki zabudowy. Działka jest węższa niż 16 metrów więc warunki techniczne dopuszczają zbliżenie do granicy na 1,5 m lub budowę w granicy w takiej sytuacji