Wpis z mikrobloga

@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: Gratuluje samozaparcia. Państwo chyba dąży do tego, żeby mieszkać razem, bo dzietność leci na łeb, a program 500+ chyba nie był taki głupi. Inflacja wzrosła, poziom życia zacznie w końcu spadać, każdy zacznie łapać się na drugi próg podatkowy, a kwota od podatku nie zostanie podniesiona, oczywiście w ramach walki z kryzysem. By żyło się lepiej.

Uczucie, że nie trzeba się martwić o jutro jest piękne, ale piękniejsze jest niemartwienie
@niewiemjakiwybrac 5k netto?? Tyle to ja zarabiałem 15 lat temu, teraz pomnóż x5, to jest życie, #!$%@? jajca czy coś drogie czy nie i tak to kupie bo mnie stać. Z bólem patrze pod nogi jak te robaki cisną po 250h w miesiącu i ledwo 3k zarabiają, wegetacja.
@ExitMan: dzięki, przyznaje że kilka zdarzeń to zrządzenie losu - na przykład jedna z moich prac zdobyta była przez mirko, bo głupio sobie napisałem "a ja moge przyjechac na rozmowe, dej namiar".
Okazało sie ze wprowadziło mnie to w branze w ktorej jestem po dzis dzień.

Oczywiscie cała pozostała reszta to moja ciezka praca i wyrzeczenia - musiałem byc gotów z dnia na dzien rzucic jedno miasto i jechac do innego.
@Geraltzkiwi: nie rozumiem jak sie to ma do mojej wiadomosci. napisalem ze jak ktos ma malo kasy w budzecie domowym to dostanie dodatkowo od panstwa zeby mogli zyc godniej niz "do dziesiatego". kwoty typu 5k w budzecie domowym sa na porzadku dziennym a tutaj dla niektorych to jakies ogromne wartosci
@TenAnonToKlopoty odnosze sie wylacznie do tego:
a jak maja dzieciaka to od razu wpadaja dodatki socjalne

To zdanie pokazuje ze nie masz pojecia o kosztach dziecka bo dodatki socjalne w zadnym stopniu nie pokrywają wydatkow. Czyli jak maja dzieciaka to sa jeszcze bardziej na minusie