Wpis z mikrobloga

Planuję zmienić pracę - mam umowę do końca roku. Aktualnie pracuję w C# oraz Angularze.
Pierwsze pytanie brzmi - kiedy zacząć wysyłać CV? Nie celuję w korpo, raczej mniejsze firmy i pracę zdalną.
Druga sprawa - aktualnie większość ofert ma podane widełki i zastanawiam się, czy te kwoty są podane trochę na wyrost, czy to realna kasa do zgarnięcia.
Trzecia - może ktoś szuka pracownika? Trzy lata doświadczenia C# (WinForms, WPF, ASP), prawie rok w Angularze 8+.
#programowanie #programista15k #csharp #angular #pracait
  • 16
@PotatoZiemniak moim zdaniem to teraz jest zły moment na zmianę pracy z względu na pogorszoną sytuację na rynku pracy po covidzie. Do końca roku może się to wyprostuje, Ja bym na razie nie zmieniał na twoim miejscu, chyba że masz naprawdę ważne powody. Ile teraz zarabiasz, że mówisz że stawki są na wyrost? Pewnie nie często zmieniałeś pracę?
@miki4ever: mam jakieś "znajomości" ale większość z ludzi pracuje w dużych korpo, albo w trochę innych technologiach.
@temokkor: już męczę się w tej pracy, mam dość ogromnego długu technologicznego i klepania takich projektów. Aktualnie zarabiam 5k, to moja druga robota, właśnie minęły dwa lata w jednej firmie, raczej nie mam dużego doświadczenia z szukaniem roboty.
@PotatoZiemniak: Ad. 1. CV możesz wysyłać od razu, jak dawno byłeś na rozmowie to daj sobie z jedną czy dwie na rozgrzewkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ad. 2. z 3 latami doświadczenia powinieneś być w stanie znaleźć pracę za minimum 2 razy tyle, choć prawdopodobnie więcej (zależy trochę od miasta)
@PotatoZiemniak: jak wyślesz cv to celuj wysoko czyli moim zdaniem jak idziesz na rozmowę powinieneś krzyczeć zawsze przynajmniej z 15% więcej żeby mieć z czego schodzić, a nóż widelec uda się więcej wyrwać. Noi z własnego doświadczenia wiem ze jedyna szansa żeby wyrwać lepszy hajs to właśnie przy zmianie pracy
@travis_: zależy od tego co i ile będziesz robił - ja musiałem od zera ogarnąć frontend nie mając w ogóle o tym pojęcia i w 6 miesięcy udało mi się domknąć projekt. Takim sposobem miałem ciągłą motywacje, bo nie mogłem tego w połowie zostawić i tym sposobem ogarnąłem dość dobrze Angulara. Co do asp - tworzenie API to sam miód, zero gówna. <3
@lipek691: kurde siedze w C# od 2 lat głównie integracje, ale widzę że większość ofert jest z asp.net core albo angular/react i nie wiem w które teraz lepiej iść.
HTML, CSS ok, ale doświadczeń z jQuery nie wspominam zbyt dobrze