Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem Szukam fajnych przepisów na smaczne żarcie. W wielu z nich widzę jako podstawowy ser - Cheddar. Da się go czymś (tańszym) dość skutecznie zastąpić? Jest #!$%@? drogi, a jednocześnie potrzeba go sporo do potraw.
Chyba, że o czymś nie wiem, i można gdzieś kupić taniej niż za 75 -100 zł /kg ?
  • 18
@dominowiak: Każdy inny żółty ser tylko uwzględnij czy w przepisie masz dojrzały, bardzo dojrzały, średni itd i odpowiednio dobierz ze sklepu.
W Polsce mamy spory wybór serów, nie powinno być problemów
@r__k: cheddar za 40zl za kg smakuje jak gouda za 20. Jeżeli chcesz poczuć jak smakuje prawdziwy cheddar to zapraszam do Auchan. Cathedral City Extra Mature. To ser dojrzewający 14 miesięcy i gwarantuje ci że nigdy nie jadłaś lepszego i bardziej intensywnego sera. Kostkę 200 gram kupowałem ostatnio za 16 złotych. Tbh w Polsce ciężko o dobry ser. Kumpel wrócił z Holandii i przywiózł mi prawdziwa goudę, ło panie... @dominowiak:
@MadIen: Ty mi pokazujesz gazetkę ważną od dzisiaj, a ja mówię, ze patrzyłem w sobotę.
Chodzi mi o to, że przepisy uwzględniają drogi ser, w związku z czym domowe przygotowanie dowolnego "taniego" fastfoodu (nawet głupi czosndog!) kosztuje jakieś #!$%@? pieniądze.
@dominowiak: No bo te przepisy wymagają intenstywnego sera. Jak Cię nie stać to dajesz to na co się stać i po problemie... Intensywny ser - długo dojrzewający ser = drogi ser
nie no edamskiemu daleko do cheddaru

ale jest spoko i sie topi fajnie


@kierowcaautobusuofficial: no i o to chodzi, WYDAJE mi się, że w przypadku własnie np. czosndoga, gdzie ładuje się mrożoną bagietkę z biedry i parówki, to raczej doznania smakowe z cheddara niewiele wniosą różnicy w porównaniu do edamskiego czy salami XD