Wpis z mikrobloga

Myślałem nad przeprowadzką do Singapuru jako programista. Jak trudno jest dostać tam wizę pracowniczą biorąc pod uwagę:
- praca jako programista (czytałem, że im większe proponowane zarobki tym łatwiej dostać wizę pracowniczą w Singapurze)
- znajomość angielskiego, brak znajomości mandaryńskiego
- skończone liceum, brak studiów
- polska narodowość
- 2 lata doświadczenia jako programista w Polsce

#singapur #emigracja #programista15k
  • 26
  • Odpowiedz
@fefler pracodawca wystąpi o wizę dla Ciebie. Z małym doświadczeniem i bez studiów podejrzewam że jeśli coś znajdziesz to będzie to nisko płatna praca, co może utrudnić zdobycie wizy. Zwłaszcza w dobie Covidu.
  • Odpowiedz
@fefler:
1. Poniżej 3900SGD w ogóle nie dostaniesz Employment Pass, nie wiem czy jest zasada im większe zarobki tym łatwiej. W każdym razie na pewno im wyższe / lepsza pozycja tym mniej ludzi w SG, którzy mogą teoretycznie konkurować, może przez to nieco większe?
2. To akurat spoko, nikt tu znajomości niczego innego niż angielski nie wymaga.
3. To słabo, patrzą na wykształcenie przy wnioskach. Bez wykształcenia i z małym doświadczeniem
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: @non_compos_mentis: Wiem, że teraz byłoby trudno znaleźć pracę poprzez Covid, ale myślę nad emigracją gdy sytuacja się poprawi.
1. Jeżeli pracodawca by zaproponował np 70k SGD rocznie jako programista to jaka mniej więcej byłaby szansa na uzyskanie wizy pracowniczej? (biorąc pod uwagę brak studiów)
2. Jest coś czym można zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wizy? (poza studiami)
3. Większa liczba lat doświadczenia na stanowisku programisty zwiększa szansę na uzyskanie
  • Odpowiedz
@fefler:
1. Nie umiem Ci na to pytanie odpowiedzieć. Myślę, że 70k nie jest przeszkodą żadną, nie wiem co z tymi studiami. Ja tutaj się tym przejmować nie musiałem bo studia mam.
2. Nie mam zielonego pojęcia.
3. Na pewno

Znaczy tak, jeżeli chcesz to próbuj, co Ci szkodzi. Najwyżej się odbijesz. Myślę, że większym problemem będzie znalezienie pracy i na tym się lepiej skupić
  • Odpowiedz
@fefler myślę że jak już ktoś ci 70 tysięcy zaproponuje to nie będzie problemu z wiza. Nie wiem czy przy wizie oni w ogóle na to patrzą. Patrzy przede wszystkim pracodawca. Ale bez doświadczenia w Azji i twoimi doświadczeniem ciężko myślę będzie znaleźć taką ofertę. Oczywiście chyba, że jesteś już specjalistą w jakieś dziedzinie, której akurat potrzebują. W lokalnych firmach raczej nie ma szans. W międzynarodowych na pewno dużo większe szanse. U
  • Odpowiedz
@non_compos_mentis: @kotbehemoth: Jeżeli ktoś dostanie pracę i pracodawca mu zasponsoruje wizę, to dostanie kolejnej pracy też będzie wymagało sponsorowania wizy czy wtedy już jest łatwiej jeżeli chodzi o sprawy wizowe?

Jeżeli ktoś by się dostał do jakiejś "prestiżowej" firmy typu JPMorgan Chase, Accenture, Paypal, Shopee albo Amazon jako programista to wtedy jego szanse na dostanie wizy pracowniczej bardzo rosną?

U mnie w firmie Singapurczycy z 2 letnim doświadczeniem, po najlepszym
  • Odpowiedz
@fefler myślę że szansa uzależniona jest od stawki :) ale ja w ogóle bym się nie przejmował wizą. Przejmuj się znalezieniem pracy.
Jeśli zmieniasz pracę nowy pracodawca musi wystąpić o nową wizę i dopiero jak ją dostajesz to się zwalniasz ze starej pracy ;) i jak mówię - przejmuj się pracą, a nie wizą. Jak zmienisz pracę to zapewne dostaniesz więcej kasy co sprawi że nie powinno być problemu. Ale mówię cały
  • Odpowiedz
@fefler: Jak pracowałem z ludźmi z Singapuru to duży odsetek stanowiły Payed'y i inne Ragged'y (ludzie z Indii) którzy tak średnio ogarniali. Ogólnie bym się zastanowił nad wyjazdem tam. Ludzie pracują po kilkanaście godzin, często nocują w biurze, ogólnie klimat taki ze jesteś cały czas spocony, nie pozujesz sobie gumy w miejscu publicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) (za to jest tam bardzo czysto)
  • Odpowiedz
@fefler: Sam kiedyś zastanawiałem się nad przeprowadzką do Singapuru. Byłem tam w zeszłym roku na wakacjach - wrażenia fajne ale życie codzienne to pewnie byłaby inna bajka. W każdym razie tutaj możesz wypełnić parę pytań w ankiecie i szybko sprawdzić, czy Singapur otworzy dla ciebie drzwi: https://service1.mom.gov.sg/workpass/sat

Wywiad z polskimi programistami pracującymi na codzień w Singapurze: https://geek.justjoin.it/polscy-programisci-swiecie-singapur-ciekawy-rynek-dla-startupow
  • Odpowiedz
@ckczm: Dzięki za link do tej ankiety. Pokazało mi, że id 4k SGD miesięcznie "You qualify for an S Pass (subject to quota availability) based on the information provided" i od 7k SGD jest jeszcze "Employment Pass (EP)". Czyli jeżeli nic nie zmienią, to tylko wystarczy znaleźć pracodawcę
  • Odpowiedz