Wpis z mikrobloga

Myślałem nad przeprowadzką do Singapuru jako programista. Jak trudno jest dostać tam wizę pracowniczą biorąc pod uwagę:
- praca jako programista (czytałem, że im większe proponowane zarobki tym łatwiej dostać wizę pracowniczą w Singapurze)
- znajomość angielskiego, brak znajomości mandaryńskiego
- skończone liceum, brak studiów
- polska narodowość
- 2 lata doświadczenia jako programista w Polsce

#singapur #emigracja #programista15k
  • 26
  • Odpowiedz
IMO to w Polsce jest tak, że jak jesteś w IT to jesteś królem życia bo zarabiasz kilka razy więcej niż średnia. W bardziej rozwiniętych krajach już tak nie jest.


@yggdrasil: W takim muszą być branże które nie da się tak łatwo outsorcować i się zarabia bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@fefler: takie minimum na wize (epass) to 6-7k. Poniżej tej kwoty pracodawcy nie aplikują, bo szanse są bardzo małe. Znajomi, którzy przenosili się z eu często zarabiali więcej niż lokalsi na identycznym stanowisku, z tego właśnie powodu. Im większe zarobki, tym łatwiej. Studia to dodatkowe punkty przy aplikacji. Plus też gdy pracodawcą jest duża firma-większe możliwości negocjacji przy aplikacji o wizę. Wbrew pozorom sporo firm teraz rekrutuje, zerknij na oferty na
  • Odpowiedz
@tukanprise: Nie, jak na razie niestety pracuję w Polsce, nie śledzę aktualnie tego tematu, ale po koronawirusie w Singapurze zaostrzyli imigrację (no i też nie szukałem pracy więc nie wiem jak łatwo / trudno znależć tam pracę)
  • Odpowiedz