Wpis z mikrobloga

#docker #ovh #windowsserver #programowanie

Cześć,

mam pewien problem z konfiguracją sieciową kontenera.

Sytuacja wygląda tak że mam zainstalowanego dockera na windows server (OVH) i próbuje przypisać kontenerowi moje drugie zewnętrzne ip.

Problem polega na tym że mój GATEWAY jest w innej sieci niżeli adres ip który chce przypisać - wynika to z tego jak hosting na którym mam serwer podchodzi do tematu sieci.

Przykład działającej konfiguracji sieciowej na zwykłej wirtualnej maszynie na linuxie:

gateway: 149.XXX.222.254

adres ip: 178.AA.48.130

broadcast: 178.AA.48.130

maska /32

gateway jest moim serwerem na którym jest uruchomiony docker tylko że z końcówką 254.

Niestety, próba przypisania gateway z sieci innej niż adres ip kończy się błędem 'gateway outside subnet'

Zna ktoś sensowne rozwiązanie tego problemu?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@req_: Nie da się na OVH przypiąć np. dwóch kart sieciowych do jednego serwera? Trochę rozwiązałoby to problem imo konfliktu, po prostu drugie publiczne IP by było z drugiego NICa.
  • Odpowiedz
@req_: Nie robi się takich rzeczy przez reverse proxy? W sensie, na Azure nie miałbym z tym żadnego problemu to skonfigurować w ten sposób, nie wiem co OVH wymyśliło za głupie ograniczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koliat: Niestety, zanim kupiłem serwer moje rozwiązanie nie opierało się na dockerze tylko na VM i wszystko było fajnie - a teraz jestem w kropce. Zobacze jak będzie chodzić przez reverse proxy.
  • Odpowiedz
Nie jestem pewny. Tzn takie proxy by poszło jeżeli ja chce się dostać do maszyny pod konkretnym ip/portem zgadza się? Przynajmniej zawsze tak to robiłem.
To co chce osiągnąć to coś takiego aby serwer do którego bije z każdego z kontenerów był widoczny pod innym adresem. Ani serwer, ani ja nie będę takiego kontenera o nic odpytywał. On ma być tylko włączony i sam z siebie ma rzucać requesty.

Poprawcie mnie jeżeli
  • Odpowiedz
Zamiast reverse proxy rozwiązać sprawę może zwykłe proxy lecz posiadam pewną pulę adresów IP które są po prostu tanie i permanentne.
  • Odpowiedz