Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donmenello: Są jakieś zamienniki, ale chodzi o to, aby wartości się zgadzały, tak?
Co do wymian, to tak: kompletny rozrząd wraz z pompą wody, akumulator, klocki, tarcze na przód ATE, z tyłu tarczobębny wraz z łożyskami, szczęka hamulcowa, okładziny i ręczny do zrobienia, sworzeń na przodzie, wszystkie filtry, paliwa, powietrza, oleju, kabinowy, olej 5l Elf 5W30, płyn chłodniczy, rolka napinacza jeszcze przy rozrządzie i chyba tyle.
  • Odpowiedz
@danio_96: schemat ci niepotrzebny, po pierwsze zmień żarówkę na taką z dwoma włóknami, jaki to jest dokładnie typ znajdziesz w serwisowce albo wyciąg z sprawnej lampy i kup identyczną. Jeśli to nie pomoże to będę myślał dalej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donmenello: Są dwuwłóknowe, ale i tak jutro je wymienię na jakieś droższe. Może tu leży problem.
Jak sądzisz, lepiej od razu LEDy włożyć? Jakie firmy polecasz, Philips, Osram czy coś innego?
Jak nie żarówki to raczej problem z masą, nie?
Tak jak pisałem, światło STOP ciągle świeci się tylko przy światłach mijania, zaś przy pozycyjnych jest ok. Światło STOP włącza się tylkop rży naciśnięciu pedału hamulca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donmenello: Nie mam pojęcia, nigdy na to bym nie wpadł.
A to ma jakieś znaczenie? W tym aucie przeciwmgłowe światła są połączone ze światłami postojowymi/stopu?
Ogółem cała historia się zaczęła od niedziałającego podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Brat pojechał do elektryka i nie dość że tego mu nie naprawili, to dodatkowo zepsuli coś z tymi światłami stopu...
  • Odpowiedz
@danio_96: O k---a co za debil z tego pseudoelektryka, mów wszystko co tam jest zepsute, ułatwi mi to myślenie.
Wiązka dorobiona przez tego kretyna jest do wyrzucenia i zrobienia z głową bo kretyn pomieszał obwody.
Poprawki po idiocie często są niewykonalne przez internet, po prostu trzeba rozkminić co się o------o.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@danio_96: O k---a co za debil z tego pseudoelektryka, mów wszystko co tam jest zepsute, ułatwi mi to myślenie.

Wiązka dorobiona przez tego kretyna jest do wyrzucenia i zrobienia z głową bo kretyn pomieszał obwody.

Poprawki po idiocie często są niewykonalne przez internet, po prostu trzeba rozkminić co się o------o.

@Donmenello: Jutro będę sprawdzał n-ty raz. Poinformuje Cię co i jak :)
Szkoda gadać i jeszcze za taką
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donmenello: Ok, musiałem pojechać do elektryka, samemu nie dało rady tego ogarnąć.
Wszystkie kable od tylnich lamp były pomieszane, z masą również jakieś problemy.
Kilka godzin roboty, 250zł tym razem.
No nic, chociaż auto przegląd przejdzie ;)
Znajomy mechanik twierdzi, że jest jeszcze problem z turbiną i wtryskami. Jak to można zweryfikować, moim zdaniem po takim długim postoju trzeba trochę nim pojeździć.
Co o tym sądzisz, w jakim mieście operujesz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donmenello: Ale to na tym oprogramowaniu od Renaulta Clip czy to obojętne?

Turbina podobno olej puszcza, ale też wcześniej poziom oleju bym zbyt wysoki, więc może tu leży przyczyna.
Co do wtrysków, pojawia się komunikat przy starcie, ale nie było wcześniej żadnych problemów z odpaleniem, średnio 5l/100km paliło, więc też to jest dziwne.
Z mazowieckiego jesteś?
  • Odpowiedz
@danio_96: Podkarpacie. Każda sprężarka puszcza olej, nie ma c---a żeby tak nie było. Zbyt duży poziom oleju może powstać przez filtr cząstek stałych - jeśli jeździsz tylko po mieście po kilka kilometrów. Przegoń go porządnie po autostradzie lub ekspresówce i dobrze to filtrowi zrobi.
  • Odpowiedz