Wpis z mikrobloga

@pss8888: A ty poczytaj o medycynie w Szwecji i innych bardziej cywilizowanych krajach niż Polska. Ile tam jest przepisywanych antybiotyków, branych ibupromow czy lekow przeciwgorączkowych i jaka długość życia.
Polski lekarz domowy wbił ci do łba te antybiotyki i powtarzasz w kółko to samo. Bo Polska medycyna to pępek świata i tutaj podejście do chorob jest najwłaściwsze xDDD
@crazykokos
@Tran_Soptor

Karetka ma reagować na bezpośrednie zagrożenie życia a nie na gorączkę 38 stopni.

W Polsce mamy prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Pacjent ma prawo do otrzymania pomocy lekarza. Jeśli przychodnie rodzinne i NPL nie wywiązują się ze swoich obowiązków to problem spada na pogotowie. Tak to teraz wygląda.

te antybiotyki

Lekarz bada i stwierdza czy antybiotyk jest potrzebny. Starsza osoba ma słaby organizm, który słabiej sobie radzi z infekcją, dlatego
@crazykokos dostałeś merytoryczną odpowiedź podpartą argumentami i odniesieniami do aktualnej sytuacji w służbie zdrowia. W odpowiedzi otrzymałem tylko bezmyślne frazesy typu "antybiotyk to zło", "gorączka dobra", o wyzwaniu mnie od "idiotów" nie wspominając.
@pss8888 kolejny debil xD
Pozwól, że opowiem ci czym jest system Państwowe Ratownictwo Medyczne. W celu realizacji zadań państwa polegających na zapewnieniu pomocy każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, ustawą z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, stworzony został system Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Stan nagłego zagrożenia zdrowotnego to stan polegający na nagłym  lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może
@Agemaker

debil xD Pozwól, że opowiem ci czym jest system Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Pozwól że to ja ci wyjaśnię wyzwalający mnie człowieku. Wiem po co jest pogotowie i wiem co są lekarze rodzinni, wiem też jak niebezpieczna dla zdrowia może być choroba u starszej osoby. Jeśli starsza osoba nie może skorzystać z pomocy POZ, a NPL to piekło umęczenia to oczywistym jest że pacjent musi się ratować pogotowiem. Taką mamy obecnie tragiczną
@Tran_Soptor

Zapalenie płuc to nie to samo co stan zapalny. I #!$%@? ci da antybiotyk

Co ty wymyślasz? Zapalenie płuc to przecież stan zapalny płuc. W większości przypadków dochodzi do zakażenia bakteryjnego które wymaga leczenia antybiotykami w celu uniknięcia groźnych powikłań.
@medix z doświadczenia ci powiem, że dyspozytornie zazwyczaj tak reagują na ludzi w mocno starszym wieku, a jak wspominasz, że ma jakieś jeszcze inne choroby np. cukrzyca to najlepiej po karawan dzwoń.