Wpis z mikrobloga

Ankieta dotycząca wiary.

#ankieta #wiara #katolicyzm #ateizm #religia

Jak i czy w ogóle zmieniła się twoja wiara.

  • Zawsze byłem i jestem katolikiem 20.4% (19)
  • Zawsze byłem i jestem ateistą 14.0% (13)
  • Byłem katolikiem ale stałem się ateistą 54.8% (51)
  • Byłem ateistą ale stałem się katolikiem 10.8% (10)

Oddanych głosów: 93

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrBanana >90% osób biorących udział w ankiecie to zdanie wyrobione na podstawie swoich (pewnie powierzchownych) przypuszczań i poparte tylko nimi. Nie każdy się interesuje tematem, dlatego przy jakieś (nawet amatorskiej) debacie z osobą która w tym siedzi, wszyscy z was leżą. A takie zdanie nie ma żadnej wartości.
  • Odpowiedz
@scriptkitty Chodzi mi o to, że jest to bardziej skomplikowane niż wam się wydaje. To jak pytać 'co sądzicie o wielopierwiastkowej analizie specjacyjnej żywności ciekłej techniką sprzężoną ICP-QMS', dać jakieś opcje do wyboru i byście głosowali, nie wiedząc nawet co to znaczy.
  • Odpowiedz
>90% osób biorących udział w ankiecie to zdanie wyrobione na podstawie swoich (pewnie powierzchownych) przypuszczań i poparte tylko nimi. Nie każdy się interesuje tematem


@sherman138: chodzi ci o to, że katolicy średnio ogarniają niuanse swojej religii i zwykle mają o niej pojęcie rodem z miejskich mitów (typu: do nieba idzie się za dobre uczynki, niepokalane poczęcie dotyczy Jezusa i dziewictwa Maryi itp)?

Ateiści zresztą też, ale im w sumie to
  • Odpowiedz