Wpis z mikrobloga

Ktoś z Was brał #rower w leasing?
Zastanawiam się, czy będzie to nadal legitne, jeśli wezmę rower, chociaż pracuję w 100% w domu, a charakter mojej działalności niespecjalnie wiąże się z dojeżdżaniem gdziekolwiek (więc pytam głównie #ksiegowosc #wlasnafirma #firma #dzialalnoscgospodarcza) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rower kupię i tak, ale w firmie nie mam praktycznie żadnych kosztów, a tak, to zawsze coś mogłoby wpaść ¯\_(ツ)_/¯
  • 12
@peanut_whu: Nie musisz prowadzić kilometrówki więc zawsze możesz powiedzieć, że jeździsz do klientów. Mam rower na firmę, co prawda nie w leasingu, i normalnie amortyzacja jednorazowa, części w koszty. Nie wrzucisz natomiast w koszty ciuchów.
Możesz jeździć do klienta, do urzędów, na szkolenia. Zwłaszcza w erze covid. Dodatkowo są w necie indywidualne interprecje urzędów skarbowych które to potwierdzają. Też mam rower na firmę i znajomi też mają. Mam koleżankę która jest doradcą podatkowym i też ma rower na firmę. Uważaj tylko z fotkami z zawodów i wycieczek w social media
@kolar1: Do czasu :) Potwierdzam, ruszyły kontrole z US - bardzo szczegółowe dopytywania o transakcje i faktury. Kto, kiedy, jakim środkiem transportu, po co, w jakie miejsce, z kim, o której godzinie itd.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
@odis: jak się za to zabrałeś? Tzn. mam szukać sklepu z ofertą leasingową, czy wybrać firmę leasingową, wziąć z jakiegoś sklepu ofertę na rower i leasingownia to załatwi?