Wpis z mikrobloga

@Gaku745: no pewnie nie, bo konto masz dopiero drugi miesiąc, zajawka na Wenezeule to były lata temu i zakładam że gdybyś wtedy miała konto to byś się jarała i gasiła wszystkich kuców że socjalizm jednak działa xD
  • Odpowiedz
@Jachnucy: możliwe, kilka lat temu jeszcze nie znałam tak dobrze teorii socjalistycznej, i myślałam (tak samo jak w sumie kuce), że socjalizm jest wtedy jak państwo coś daje za darmo i zabiera bogatym xD
A potem się dokształciłam troszeczkę bardziej i już nie popełniam tego błędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gaku745: W sumie jestem za tym żeby przechodzić na OZE, jak najbardziej. Tylko co mają do tego kapitaliści? U nas za to odpowiada państwo, którym rządzi rząd wybrany przez większość. Jak widzisz anarchizm w polskim społeczeństwie? W jakimkolwiek społeczeństwie? Biorąc pod uwagę fakt, jak łatwo manipuluje się ludźmi i jak głupia jest większość.
  • Odpowiedz
W sumie jestem za tym żeby przechodzić na OZE, jak najbardziej. Tylko co mają do tego kapitaliści?


@kknbjd: lobbują za tym żeby nie przechodzić na OZE (przejście na OZE oznacza utratę zysku z węgla i ropy). Są bogaci więc ich lobbying jest potężny. Fundują też prywatne kanały informacyjne anty-ekologiczne, takie jak np. PragerU (pierwsze co mi do głowy przyszło, nie czepiaj się), płacą takim demagogom jak Ben Shapiro żeby negował zmiany
  • Odpowiedz
@Gaku745: A co powiesz na libertariański, prawdziwie wolnościowy system, w którym możesz żyć w społeczności, o jaką Ci chodzi, w socjalizmie czy jak to nazwiesz? Jedyny warunek - nie inicjować przemocy i będzie git :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pesymistyk: natura człowieka nie jest egoistyczna, jesteśmy zwierzętami stadnymi, jak słonie albo małpy, nie samotnymi jak pantery. Cała nasza społeczna cywilizacja opiera się na wspólnym egzystowaniu i pracowaniu na wspólny sukces.

@Gaku745:

Jest jak najbardziej egoistyczna, z bardzo prostego powodu - organizmy które nie premiują samych siebie wypadają z puli genowej.
  • Odpowiedz
@Tran_Soptor: gdyby tak było to byśmy nigdy nie rozwinęli zmyłu mowy i inteligencji - bo nie byłaby nam potrzebna do premiowania siebie. Problem w tym że tak nie jest - rozwijaliśmy sie stadnie, a mowa jest nam niezbędna do przekazywania idei i wspólnej pracy. To co napisałeś to wybitny antybiologiczny bełkot, w dodatku szkodliwy bo stanowi podwaliny Darwinizmu Społecznego, bardzo złej i bardzo okrutnej prawicowej doktryny.
  • Odpowiedz
@Tran_Soptor: Nie. Twoja wiedza biologiczna jest wybrakowana.

Ewolucja to nie jest "premiowanie samych siebie albo wypadniesz z puli genetycznych". Ewolucja to nie jest "przetrwają najsilniejsi". Przecież to jest NONSENS.

Ewolucja to oznacza przetrwanie organizmów najlepiej przystosowanych. A co to znaczy "najlepiej przystosowanych"? Oj to już może wiele znaczyć. To niektóre organizmy są najlepiej przystosowane do otoczenia, działając razem. W naturze takich sytuacji pełno. Anarchokomunista Kropotkin interesował się biologią, na syberii obserwował
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tran_Soptor: Nie. Twoja wiedza biologiczna jest wybrakowana.


Ewolucja to nie jest "premiowanie samych siebie albo wypadniesz z puli genetycznych". Ewolucja to nie jest "przetrwają najsilniejsi". Przecież to jest NONSENS.


Ewolucja to oznacza przetrwanie organizmów najlepiej przystosowanych. A co to znaczy "najlepiej przystosowanych"? Oj to już może wiele znaczyć. To niektóre organizmy są najlepiej przystosowane do otoczenia, działając razem. W naturze takich sytuacji pełno. Anarchokomunista Kropotkin interesował się biologią, na syberii obserwował
  • Odpowiedz
@Gaku745: Nie chodzi mi o anarchię, ludzie by się wtedy moim zdaniem pozabijali albo i co. Chodzi mi o naprawdę minimalne struktury zapewniające minimalną administrację, ochronę przed wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym i sądownictwo. Resztą niech zajmą się ludzie. W szczególności bardzo ułatwione by było zakładanie i życie w komunach - w zasadzie to w takim kraju komunizm byłby teoretycznie możliwy - gdyby każdy do komuny dobrowolnie wstąpił :)
  • Odpowiedz