Wpis z mikrobloga

  • 0
@Gaku745 Bo co bym nie powiedział jesteś totalnie zamknięta w swoich poglądach i wypowiadasz się o czymś o czym nie masz kompletnie pojęcia (prowadzenie działalności gospodarczej).
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 No nie znasz szczegółów ale od razu nazywasz to kradzieżą i myślisz, że prowadzenie działalności to leżenie brzuchem do góry w domu na kanapie XD
  • Odpowiedz
@Kaker: Oczywiście że kradzież to nie jest leżenie brzuchem w domu na kanapie. Złodzieje wkładają dużo ciężkiej pracy, żeby nakraść się tyle ile to tylko możliwe. Kradzież to dla złodzieja jest ciężki wysiłek, ale ciężki wysiłek niczego nie usprawiedliwia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaker: Czy moim zdaniem lepiej być leniem i nie pracować ciężko na swój rozwój?
Otóż nie.

Moim zdaniem lepiej jest nie być złodziejem. Moim zdaniem lepiej jest nie kraść. Moim zdaniem lepiej jest pracować ciężko na swój własny rozwój, a nie kraść wartość cudzej pracy, jak to robią kapitaliści. Nie na ma to lekarstwa, jedyne co można zrobić żeby z tym skończyć, to zniszczyć kapitalizm.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 Nie można go zniszczyć bo wtedy ograbisz wielu ludzi z ich pieniędzy, w etatowej pracy nie zarobiłbym tyle ile na prowadzeniu przedsiębiorstwa. Kradzież czyjejś pracy jest tylko wtedy kiedy pracownik nie dostaje wynagrodzenia jeśli je ma nie może być mowy o kradzieży wartości pracy.
  • Odpowiedz
w etatowej pracy nie zarobiłbym tyle ile na prowadzeniu przedsiębiorstwa

@Kaker: czyli sam się przyznajesz że kapitalizm to wyzysk

Kradzież czyjejś pracy jest tylko wtedy kiedy pracownik nie dostaje wynagrodzenia jeśli je ma nie może być mowy o kradzieży wartości pracy.

Aha, czyli jeśli ukradnę ci 100 zł, a potem oddam 40 zł, to to już nie będzie kradzież bo wtedy ci oddałam co co było twoje, tak?
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 nie, nie powiedziałem chodziło o to, że muszę mieć wiedzę pracownika i zdolności zarządzania dlatego dostaje więcej pieniędzy, twoje porównania mają totalne braki w logice, zaczynam się zastanawiać czy nie jesteś trollem serio.
  • Odpowiedz
@Kaker: Ty i ja dobrze wiemy że to nie jest łatwe zajęcie. Ty i ja dobrze wiemy że kapitalizm to kradzież, a poziom trudności nie usprawiedliwia nigdy kradzieży. Ale tobie się śpi spokojnie, bo masz wygodne życie kosztem innych ludzi. Gdybyś naprawdę chciał prowadzić moralną działalność gospodarczą, przekształciłbyś swoje przedsiębiorstwo na spółdzielnie pracy. Ale tego nie zrobisz, bo lubisz kraść i czujesz się dobrze z tym że kradniesz, bo usprawiedliwiasz swoją
  • Odpowiedz