Wpis z mikrobloga

@Gaku745: za każdym razem kiedy w kraju socjalizm sie nie sprawdza wy twierdzi że to nie był prawdziwy "socjalizm" XDD
Laska nie będę z tobą dyskutował bo to jest bez sensu xDDD
  • Odpowiedz
@Gaku745: właśnie o to chodzi, że komunizm nie ma możliwości adaptacyjnej jak kapitalizm, dlatego sam siebie pożera i kończy jako dyktatura, bo inaczej tego utrzymać się nie da.
  • Odpowiedz
@Jachnucy: no bo jak ma się sprawdzić coś czego nie było.

Wyobraź sobie że chcę dostać konia. Ty mówisz że nie. Ja się upieram że chcę natychmiast i już. To ty mi przynosisz zebrę pomalowaną na brązowo.

Nie da się na niej jeździć, jest wredna, gryzie, nie oswojona i nie przydatna zupełnie.

Po czym ja mówię że chcę z powrotem konia.

A ty mi mówisz że przecież dostałem konia i co,
  • Odpowiedz
@Jachnucy: Ale wiecie że to że ktoś się powołuje na jakąś ideę to nie znaczy że ona jest faktycznie przez niego realizowana? I faktycznie, PRL był bliżej socjalizmu niż dzisiejsza Polska, ale nie utożsamiajmy intencji dzisiejszych "lewaków" z tym co wtedy było, zwłaszcza jeśli się od tego zdecydowanie odcinają.
  • Odpowiedz
@Gaku745: a co do kapitalizmu i wyzysku jako takiego to dzisiaj dzięki temu systemowi i temu że jestem wyzyskiwany w mojej pracy to mogę popełniać błędy, uczyć się na nich, zbierać know how I nie ponoszę finansowej odpowiedzialności. #!$%@? w firmie urządzenie za 1k to mam to w dupie i wypłatę mam taką samą. Praca u kogoś powoduje że może nie partcypuje w zyskach, bo osiągam stały dochód, ale nie partycypuje
  • Odpowiedz
Okej, jeszcze raz. Kapitaluch - generuje zanieczyszczenia bo liczy się dla niego ZYSK, jak nastanie ekologiczny kataklizm to się schowa do bunkra (bogaty) a reszta zginie Samorząd Socjalistyczny - nie chcą generować zanieczyszczeń, bo liczy sie dla nich etyka, nie chcą katastrofy ekologicznej bo wtedy wszyscy zginą a to gorsze niż potencjalny chwilowy zysk.


@Gaku745: no normalnie w bunkrze se będzie siedział do końca życia zadowolony, kapitaluch pie*dolony XD
Problem ze
  • Odpowiedz
Problem ze zmianą klimatu jest taki, że żeby to zatrzymać ludzie musieli by dobrowolnie zrezygnować z wielu fajnych, przyjemnych rzeczy. Wszyscy. Dlatego wygląda to tak, że mówi się o tym, ludzie się boją, ale konkretnych akcji nie ma bo teraz się przyjemnie żyje i nie ma chętnych do poświęceń. Jakby nie było popytu, to nie było by zysku, a więc i produkcji.


@kknbjd: to jest piękna historyjka którą nam sprzedają elity,
  • Odpowiedz
@Grodmar: nie uważam że powinnismy żyć w czystym kapitalizmie i państwo też powinno w jakiś sposób oddziaływać na gospodarkę regulując prawa pracownicze i to jest bardzo dobra rzecz, tylko to co przedstawia nam koleżanka to jest wizja oderwana wręcz od rzeczywistości twierdząć że w Państwach gdzie wprowadzono socjalizm nie był prawdziwym socjalizmem

Pamiętam jak ludzie jej pokroju kiedyś jarali się Wenezuelą że paliwo darmowe,że to jest darmowe i tamto też jest
  • Odpowiedz
@Gaku745: no na tej liście zdecydowana większość odpowiada za wydobycie/przetwarzanie/spalanie surowców energetycznych. Jak byś propowował to zmienić? Skąd anarchiści czerpaliby energię?
  • Odpowiedz
@Jachnucy: nigdy się nie jarałam Wenezuelą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem ty widzisz anarchistów, socjalistów, komunistów, syndykalistów, mutualistów, we wszystkich możliwych wariantach ale masz tak płytkie postrzeganie rzeczywistości że dla ciebie to wszystko "lewaki" i wszyscy na pewno popierają to samo xDDD
  • Odpowiedz