Wpis z mikrobloga

@reddin: Ostatnia iskierka mojej nadziei zgasła. Rowerzyści są święci, nie popełniają żadnych wykroczeń, zawsze i wszędzie jest wina kierujących innymi pojazdami. Tyle wynika z Twojej narracji. Gdybyś potrafił choć MINIMALNIE przyznać, że "no w sumie to mógł zrobić inaczej", to już by było coś. No ale cóż. Rozumiem, że to skaza na honorze, przyznać się do błędu. Przykre ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a podstawa prawna?


@aarahon: Bardzo proszę:

Art. 16 4

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.


Jazda po dziurach jest niemożliwa, więc możliwie jest jechać nie po dziurach. ¯\_(ツ)_/¯
Ostatnia iskierka mojej nadziei zgasła. Rowerzyści są święci, nie popełniają żadnych wykroczeń, zawsze i wszędzie jest wina kierujących innymi pojazdami. Tyle wynika z Twojej narracji.


Tak? Gdzie tak napisałem?

Gdybyś potrafił choć MINIMALNIE przyznać, że "no w sumie to mógł zrobić inaczej", to już by było coś. No ale cóż. Rozumiem, że to skaza na honorze, przyznać się do błędu. Przykre ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@pepsik: No
@concord_lexington: a może właśnie specjalnie jeżdżą środkiem drogi, żeby tacy debile nie wyprzedzali na kilka cm, bo zmieszczą się na swoim pasie bez krecenia kierownica? Sam jeżdżę autem bardzo dużo, a rowerem od niedawna też sporo i to co #!$%@?ą kierowcy to jest głowa mała. Hitem ostatnim było jak jechałem cały czas chodnikiem, żeby nie jechać ruchliwą krajówką, a typ w aucie zza mnie wjechał na cały chodnik, żeby pogrzebać coś
@reddin
Jazda po dziurach jest niemożliwa, więc możliwie jest jechać nie po dziurach. ¯_(ツ)

a podstawa prawna?


@aarahon: Bardzo proszę:

Art. 16 4
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Jazda po dziurach jest niemożliwa, więc możliwie jest jechać nie po dziurach. ¯_(ツ)


Kierujący pojazdem poruszając się po drodze ruchu ma obowiązek
Kierujący pojazdem poruszając się po drodze ruchu ma obowiązek dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Więc da się jechać po dziurach, należy po prostu zwolnić.


@markyslim: To czemu kierowcy nie ja po dziurach tylko je omijają? Mogliby przecież zwolnić.
proszę zacytuj przepis, który mówi, że wyprzedzając należy zmienić pas ruchu. Taki który mówi dokładnie to. Jeśli takiego nie zacytujesz to proszę mnie nie wołaj.


@markyslim: Proszę bardzo:

Art. 16 4

[...] Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
prosiłem o przepis dotyczący wyprzedzania. Nie ma sensu z Tobą dyskutować bo albo trolujesz albo nie masz pojęcia o czym piszesz.


No przecież ten przepisj jest w PoRD więc dotyczy także wyprzedzania, pas się zmienia a nie jedzie okrakiem.

Masz prawo jazdy?

@markyslim: Mam od 98 roku a co?
Kiedy wy #!$%@? zrozumiecie, że ryzykujecie życiem jeżdżąc środkiem drogi?


Ale jak to, przecież kierowcy mają prawo jazdy, OC, badania, tablice. A rower to pojazd. I możesz wstawić zdjęcie klatki jak jedzie środkiem drogi?

Minimalizuj ryzyko kolizji człowieku, co ci da to, czy miałeś racje czy nie? Dbaj o swoje zdrowie i życie bo to ty wyjdziesz nogami do przodu z ewentualnej kolizji i wyrok skazujący nałożony na kierowcę niewiele ci pomoże.
to powinno ci się je odebrać.


Wyrokiem wykopu? xD

Masz specjalny artykuł dotyczący wyprzedzania, Art.24 i to tym artykułem posiłkował by się sąd lub Policja. Art.16 w przypadku wykonywania manewru wyprzedzania nie ma żadnego zastosowania.


@markyslim: Specjalny artykuł? xD to w kodeksie są SPECJALNE artykuły? Raczej artykuł jak każdy inny, jak na przykład ten, że pas się zmienia a nie ciśnie po dwóch w czasie manewru wyprzedzania. I nie tylko ¯\_(ツ)_/¯
no i właśnie o to Cię proszę. Zacytuj przepis, który mówi, że w trakcie wyprzedzania należy zmienić pas bo jak na razie to nie pokazałeś takiego przepisu.


@markyslim: Proszę bardzo:

Art. 16 4

[...] Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Oooo............................................................................Tu ^

Tu pasy są wyznaczone, więc pas trzeba zmienić. A nie jechać z liniami między kołami.
źródło: comment_1597931581dDnzQzzN8sqzOPmglvnHOz.jpg
@reddin: jazda po dziurach jest możliwa, na nagraniu które wrzuciłeś widać jak rowerzysta po dziurach i nierównościach przejeżdża.

proszę zacytuj przepis, który mówi, że wyprzedzając należy zmienić pas ruchu. Taki który mówi dokładnie to. Jeśli takiego nie zacytujesz to proszę mnie nie wołaj.

@markyslim: Proszę bardzo:


Art. 16 4

[...] Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.


@reddin: ale zmieniając pas ruchu
podaj ten przepis


@markyslim: Proszę bardzo:

Art. 16 4

[...] Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.


To takie trudne zmienić pas ruchu, że tak się bronisz? Nie umiesz?
@reddin brak mi słów na Ciebie. Mam nadzieję, że nie będziesz musiał w przyszłości się przekonać, że jesteś w błędzie i nie spowodujesz wypadku. Nie wołaj mnie już, mam lepsze zajęcie niż tłumaczyć ścianie, że jest ścianą.
@apee: nie, nie popaliłoby im stykóœ, tylko od razu by zaczęli używać klaksona i drzeć ryj z samochodu, że się nie jedzie koło siebie, tylko gęsiego - z autopsji za każdym #!$%@? razem, na pustej drodze, te zwierzęta pokończyły szkoły jazdy za łapówki, bo innego wytłumaczenia na to nie mam
brak mi słów na Ciebie.


Mi brak słów na ciebie.

Mam nadzieję, że nie będziesz musiał w przyszłości się przekonać, że jesteś w błędzie i nie spowodujesz wypadku. Nie wołaj mnie już, mam lepsze zajęcie niż tłumaczyć ścianie, że jest ścianą.


@markyslim: Wypadku tym, że zmienię pas podczas wyprzedzania a nie będę uparcie jechał okrakiem?

Czy w przepisach o wyprzedzaniu jest wyjątek, że nie stosuje się Art 16 p 4? Nie
@reddin czytając komentarze można wysnuć wniosek że większość wykopków to jednak banda idiotow. Na takich jak ten z bmw powinno się wozić palke teleskopową i asekuracyjnie, zupełnie przypadkowo sprawdzić wytrzymałość tylnej prawej lampy w jego samochodzie
@concord_lexington: Też mi tłumaczenie. Ciagnik rolniczy jak zjedzie do rowu to nic mu nie bedzie. Jak go auto zaczepi z lewej strony lusterkiem to ciagnikowi nadal nic nie będzie.
Ale rowerzysta jak trzyma sie zbyt blisko prawej i auto wyprzedzi rowerzystę na centymetry i rower złapie pobocze -- leci w rów lub pod koła.
Sam jeżdżę rowerem i zgadza się - tam gdzie manewr wyprzedzania może być dla mnie niebezpieczny staram
Nawet szerokie ciągniki starają się zjeżdżać maksymalnie na pobocze, żeby dało się ich łatwiej wyprzedzić i żeby nie tamować ruchu. Rowerzyści bardzo często nie wykazują takich zachowań


@concord_lexington: Porównujesz ciągnik większy od samochodu do roweru i rowerzysty? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

idiota
ale nie oznacza zupełnie, ze w twoim mniemaniu podobnym przypadku, zapadł by taki sam wyrok. Więc nadal jest to trochę na wyrost i nie pomaga przekonać kogokolwiek.


@iAmTS: Nadal bardziej wiarygodne od wypokowych ekspertów.
@reddin: Przez takich jak ty utwierdzam się w przekonaniu, że gdybym miał starego diesla to po wyprzedzeniu pedalarza redukowałbym bieg i puszczałbym piękną chmurkę
@throwaway6102:
Sorry że wołam po takim czasie ale to z motocyklistami to nieprawda, jedynie nie wyzywają nas za spowalnianie ruchu. I może część kierowców jeżdżących na motorach tak sie zachowuję, janusze dalej w #!$%@? cie mają, nie patrzą w lusterka, zajeżdżają drogę itd.