Wpis z mikrobloga

Hej! Popełniłem drugą wersję dashboardu z uwzględnieniem porad od Mirków z mojego poprzedniego wpisu. Dodałem filtr po rynku pierwotnym i wtórnym oraz mapkę z lokalizacją poszczególnych ogłoszeń. Można łatwo zaznaczać obszary na mapie żeby zawęzić wyniki wyszukiwania tylko do rejonów które nas interesują. Zapraszam do klikania i testowania!

Minusem jest małą ilość danych, gdyż te które są, są tylko z kilku ostatnich dni (poprzedni set musiałem wyrzucić gdyż brakowało tam informacji o rynku pierwotnym/wtórnym). Teraz powinno już być OK, więc ilość danych będzie sukcesywnie wzrastać Dajcie znać co myślicie

https://tabsoft.co/2Ybzskg

podziękowania za porady w moim poprzednim wpisie, oraz obiecałem zawołać więc wołam pomocnych: @woz_z_weglem @policjantpeel @Bulkas (sorry Mireczku, nie ma jeszcze Krakowa, miałem zbyt dużo roboty aby doprowadzić do ładu to co mam). Spróbuje dodać osobny dashboard przy następnej aktualizacji

Z kolejnymi wersjami planuje dodawać ogłoszenia z innych portali jak olx, gratka, morizon, etc. Stay tuned!

Taguje: #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #warszawa #analizadanych #tableau #datascience
  • 7
@spotter81: apropos funkcjonalności, czy zrobienie takiego samego dashboardu, tylko dla wynajmu, a nie sprzedaży, to nie będzie podmiana 3 linijek w kodzie i jednej zmiennej?

zrobiłbym w obecnej wersji też pewnie większy kontrast pomiędzy najdroższymi a najtańszymi mieszkaniami (np. najtansze zielono, najdrozsze czerwono), bo obecnie kropki prawie się nie różnią kolorem
Fajnie zaczyna to wygladac, brawo ty!:) Zdecydowanie przydaloby sie zmienic kolory rozkladu (od zielonego przez zolty do bordowego) Progi rozkladu raczej musisz ustawic recznie, bo jezeli zdasz sie na automat to takie wystrzaly jak masz teraz w bazie po 40k/m2 bardzo zaburza ci dane i ostatecznie wszystkie normalne mieszkania beda "zielone". A tak naprawde najwieksza "czulosc" (najwiecej progow) potrzebna jest dla przedzialu ok. 8-11k. Moze jakas funkcja zwiazana z rozkladem normalnym? Fajnie