Wpis z mikrobloga

Niestety we Wrocku trzeba uwazac na siebie jak 20-25 lat temu. O tyle cofnelismy sie jesli chodzi o bezpieczeństwo.


@wruci: ciekawe czemu i jaka grupa etniczna, która przybyła w ogromnej liczbie miała na to wpływ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@JarekNoooTego: jakis czas temu pisalem tu, ze mam nagranie dzwona, ktory wydarzyl sie za mną. Kierowca-sprawca Ukrainiec. Sprawca uciekł. Mam rejestrator z tylu i z przodu. Widac twarz sprawcy. Poszkodowana zglosila oczywiscie na policję, podając również mój numer. Po 2 miesiącach poszkodowana dzwoni do mnie czy ktos sie z policji ze mna kontaktował, bo właściciel auta nie pamięta kto jeździł. Policji nie obchodzi, że mam nagraną facjatę młodzieńca...
Milicja, a nie
@patryk-kabacinski-1: Nie.

We Wrocławiu prężnie działa instytucja "kradzież na zlecenie". Wygląda to tak że ekipa pakuje się w busa i jedzie do dużego miasta poza Dolnośląskie. Wypad przed galerią. Każdy specjalna "torba" apka na telefon i jazda w galerie/sklep. Wszystko co masz w torbie ponad twoje zlecenie w apce (na której masz podany sklep i towar) jest twoje.

Strzelam że z okazji pandemii wyjazdy już nie takie proste więc interes przeniósł
@kolorofon: Nie chce mieć z tym nic wspólnego Miras. Pewnych ludzi po prostu znasz i obije ci się o uszy to i owo nawet jeśli nie chcesz. Opisałem jak to działa ogólnie, konkretów nie podam bo nie znam.

Brzydzę się kradzieżą i trzymam się od takich rzeczy z daleka, nawet jak mi babka w sklepie źle wypłaci i się skumam po wyjściu to wracam babie oddać bo mi szkoda kogoś komu
@kolorofon: Ciężko uwierzyć że istnieje koleś o posturze Obeliksa który #!$%@?ł swoje firmy, firmę ojca który już jest na emeryturze (ta firma finansowała wcześniejsze "inwestycje"). Mimo to typ "prowadzi" już z 5 firmę o podobnie brzmiącej nazwie lata na Karaiby raz na kwartał, w sezonie na łososia na szelf. Pracowników miał z polski, później ukrainy, indii, korei a teraz bóg wie skąd. Widzisz go z dupencją odwaloną w "standardzie 8/10+piesek" i
@pawelJG: Wrocławska policja to jest #!$%@? niemiłosierny. Jak wchodziły iPady pierwsze, pierwsze, kumpel ściągnął taki ze stanów. #!$%@? mu go szatni, ale na laptopie był w stanie określić lokalizację, pojechał na komisariat na grunwaldzkiej chyba i 3h zbierali zeznania xD po czym stwierdzili, że przecież nie mogą pojechać pod wskazany na GPS adres bo skąd on wie że tam jest ten sprzęt?xD iPad się rozładował, a po pół roku dostał informacje
@wruci: w szpitalu gdzie mialem zajecia okradziono magazyn chwile przed odwolaniem zajec. O kradziez oskarzono studentow, ale dziwnym trafem w szpitalu do remontow, sprzatania, napraw sa zatrudnieni ukraincy i to oni maja klucze do wszystkiego...
@wruci: @patryk-kabacinski-1: @JarekNoooTego: jest straszna plaga kradzieży we Wro. Co chwilę widzę ogłoszenie że coś komuś zginęło. Wczoraj nawet widziałem wpis znajomej mieszkającej niedaleko mnie że jej rower ukradli, tydzień temu gościu z tej okolicy wrzucał ogłoszenie bo mu zabrali spod domu samochód. Co chwilę sąsiedzi się ostrzegają bo ktoś okrada mieszkania. Na nowym osiedlu w pierwszym miesiącu po przeprowadzce komuś ukradziono rower przypięty w ogródku.
A policja owszem