Wpis z mikrobloga

Posiadacze motocykli z głośnymi wydechami dzielą się tylko i wyłącznie na dwie grupy.
1. Ludzi z tak małymi fiutami, że nawet normalny motocykl nie dał rady wyleczyć ich kompleksów, więc zamontowali sobie głośne wydechy przekonani, że to doda im te brakujące 15cm.
2. Ludzi którzy bezmyślnie naśladują grupę nr.1.

Tacy ludzie, obojętnie czy na chopperach, ścigaczach, supermoto czy czymkolwiek innym, powinni być wyśmiewani i wyszydzani wszędzie, gdzie są.

Change my mind.

#motoryzacja #motocykle #niepopularnaopinia #idioci
  • 49
@wojtoon: to ciekawe, bo są szybkie, bardzo mocne motocykle których właściciele nie muszą ogłaszać tego na całe miasto.
I zdradzę ci pewien sekret. W motocyklu do jazdy po ulicach możesz spokojnie odpuścić te 3KM czy nawet 10KM które zabierze Ci normalny wydech. A na torach niech jest super głośny, wszystko jedno.
@svr_: nieeee, zdecydowanie pierwsza z tego co widzę. Nie tylko dla mnie.
@SamiS:
Tłumacz tłumoku motocykliście....

Zrozum mośku bez prawa jazdy, że słabe motocykle na fabrycznych tłumikach robią 98dB. I to jest w normie. Ba, ja wymieniłem na carbonowego Devila i jest ciszej niż na fabryce bo nie idzie echo po blasze.

Nikt nie zmienia tłumika po to, żeby wąsatego janusza bolała dupa bo dobry tłumik to >3000 PLN, a janusz się na tym nie zna i jego tylko boli, że ktoś lata
@wojtoon: mam prawko. Na motocykl też.

Nie da się, a taki Ducati Diavel z seryjnymi wydechami miło basowo mruczy i nie drze japy jak debil.
Stosunek mocy do masy nie ma tu nic do rzeczy :D

Jasne, że nikt nie zmienia tłumika dla Janusza. Zmienia dla swojego za małego fiutka, żeby wszyscy wiedzieli, że on ma sportowy motocykl.

A swoją drogą, idąc Twoim tokiem rozumowania - w chopperach też jest głośny
@SamiS: Porównuj cruisera V2 z supersportem R4....

Widzę, że mam do czynienia ze "znaffcą"

Zmienia dla swojego za małego fiutka, żeby wszyscy wiedzieli, że on ma sportowy motocykl.


Nie ma sieroto czegoś takiego, że ktoś zajeżdża busą 1,3 litra 200kucy i ludzie się zastanawiają czy to jest sportowy motocykl.
Mimo że to turystyk

Czopery nie osiągają 25% mocy supersportów jednocześnie mając ponad 2 razy większą pojemność
Doczytaj sobie mośku co to
@SamiS: Też tłumaczę jak krowie na rowie, ale krowa niepiśmienna...

NIE DA SIĘ WYCISZYĆ SILNIKA
-nie zamkniętego w wyciszonej komorze
-którego kolektor wydechowy nie jest wyposażony w 3 tłumiki, dpfa, scra, i idzie przez całą długość pięciometrowego kombiaka
-którego silnik żeby wygenerować odpowiednią moc z pojemności szklanki musi mieć odpowiednio duże obroty

Bo może jeszcze w waszej podstawówce nie uczyli że
MOC = MOMENT OBROTOWY X PRĘDKOŚĆ OBROTOWA WAŁU (dzielone przez
@SamiS: NIE DA SIĘ MIEĆ "CICHEGO MOTOCYKLA"

Mylisz motocykle z motorowerami. 125ccm w motorowerze czy skuterze oczywiście będzie dużo cichsze niż normalny silnik motocyklowy, ale to tak jakby porównywać osiągi awionetki i jumbo jeta mówiąc, że awionetka jest cichsza niż pasażerski kolos więc pewnie ci z lini lotniczych to mają małe fiutki i muszą je sobie powiększyć.

No to pewnie ci co mają rajdówki wrc, bolidy F1 czy łodzie wyścigowe to
@wojtoon op nie zrozumie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@SamiS średnio raz na tydzień jest wysryw nt wydechu motocykla. jeszcze wam się to nie znudziło?

rozumiem, że właściciele chopperów z silnikiem 1.5 i 60 koniami też mają kompleksy? dźwięk słychać z kilkuset metrów gdy wkręcą na obroty. tłumiki montowane fabrycznie.