Wpis z mikrobloga

z ciekawszych moim zdaniem fragmentów:

kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem

Pandemia, ludzie tracą pracę, ciężej znaleźć nową, biznesy upadają, rząd chce mrozić czy nawet okrajać budżetówkę. Co robi PO? Głosuje za podniesieniem SOBIE pensji. Nie wiem, może ja jestem ułomny, ale gdzie tu ten zdrowy rozsądek?

Rozmawiałem z pozostałymi liderami partii opozycyjnych

Czyli rozmydlanie swojej winy i przypisywanie jej innym xD. Tak, PSL Kosiniaka i SLD Czarzastego to również pazerne hieny które się połasiły na podwyżki, ale niech Budka gada ZA SIEBIE. Za PSL to niech się tygrysek tłumaczy, za Czerwonych niech się Włodek tłumaczy.

Każdy może popełnić błąd.

Tak. Tylko taki ja za błędy płacę swoimi pieniędzmi, płacę kary, czy nawet grozi mi więzienie. A Borysek za swój błąd dostał premię do swojej pensji z moich pieniędzy. Jakbym ja za swoje błędy dostawał pieniądze to z chęcią bym je popełniał xD

rekomenduje takie rozwiązanie senatorom KO

a jeszcze nie tak dawno temu Grodzki gadał, że będzie szybkie procedowanie i jak ktoś będzie przeciw, to wylatuje z Platformy xD fajnie by było jakby Grodzki to odszczekał i przeprosił

Po to partia miernot popierana przez miernoty

#bekazlewactwa #bekazpo #neuropa #polityka
marv0oo - z ciekawszych moim zdaniem fragmentów:
 kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem...

źródło: comment_1597666653VxJDJkOhEJDyhRWVVrhA75.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marv0oo: Okazało się kto jest największymi hipokryzji populistami. Życzę im upadku, kibicuje Hołowni i Konfederacji. Może jak Szymon wejdzie z programem wolnorynkowym to się konfederaci ogarną. Już są rozpoznawalni, nie potrzeba radykalozmow, teraz trzeba iść po centrum.
  • Odpowiedz
@marv0oo: Z drugiej strony, rozmawiamy o ludziach kierujących 38 milionowym krajem, to ile oni mają zarabiać? Premier ma zarabiać teraz 22 tysiące brutto. Jakoś inaczej się to liczy, niż na zwykłym UOP, to liczmy 17k netto. To jest kwota, którą spokojnie wyciąga specjalista z ok. raptem 10 latami doświadczenia w niektórych branżach. Dyrektor sprzedaży, czy dyrektor finansowy średnio tyle zarabia (źródło: pracuj.pl). Ja wiem, że dymając za minimalną w biedronce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kormas: Z drugiej strony powinna być zdecydowanie większa odpowiedzialność. Powinno być jak w Stanach, gdzie do polityki idą ludzie co osiągnęli jakieś sukces w życiu. Stop karierowiczom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kormas: co mnie obchodzi system partyjny, ja bym chciał mieć tylko dobre usługi publiczne, równość wszystkich do prawa i adekwatne podatki do tego co dostaje, poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości. A to czy będzie to system dwu partyjny czy hybrydowy to serio mnie to nie obchodzi
  • Odpowiedz
i adekwatne podatki do tego co dostaje


@veranoo: No to akurat jest spełnione. Żenujące kwoty (nominalne, nie procentowo względem zarobków, ale paliwa do radiowozów, ani strzykawek nie obchodzi, czy kosztują 10% czyjejś pensji, czy 90% i na złość kosztują wszędzie mniej więcej tyle samo) które przeciętny Polak płaci w podatkach dają usługi na żenującym poziomie. I tak jestem zdziwiony, że rządzącym udaje się z tego aż tyle wycisnąć.


Filmik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurczok: Rozumiem że jesteś specjalistą od ekonomii, żeby twierdzić że to są stronnicze brednie. To powiedz, z czego wynikają te różnice, że przeciętnego niemca stać na więcej.
  • Odpowiedz
@veranoo: No właśnie z czego? W Niemczech masz takie same, a nawet ostrzejsze wymagania od lekarzy, a kosztują mniej.

Nie jestem specjalistą od ekonomii, ale nie trzeba nim być, by zrozumieć, że zdrowie to nie jest towar jak każdy inny. Zdrowie to nie jest telewizor, z którego zrezygnujesz, jak Cię na niego nie stać. Za ratowanie zdrowia i życia ludzie są w stanie dać każde pieniądze, a skoro tak, to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurczok: To czemu prywatne ubezpieczenie się sprawdzają przy mniej skomplikowanych zabiegach. Patrz Luxmed, enelmed. Jak pojawia się konkurencja to korzysta na tym konsument. A jak będzie monopolista to nie będzie jakości bo po co. Państwo powinno tylko finansować, tak jak jest w Szwecji. Tam działa wolny rynek, tylko państwo finansuje te usługi swoim obywatelom. A jak Państwo będzie zatrudniać lekarzy, pielęgniarki, ustawiać na sztywno im wypłaty to nic z tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurczok: Czyli nie znasz się na ekonomii a krytykujesz wiedze w przedstawioną w filmikach, nie mając merytorycznych argumentów. Typowe polactwo jest typowe.
  • Odpowiedz
@veranoo:

Luxmed, enelmed

One są uzupełnieniem, a nie konkurencją dla zwykłego systemu. Uzupełnieniem dla żenująco niskich składek, które płaci przeciętny Polak (50USD/msc - w USA by Cię śmiechem zabili, gdybyś chciał takie ubezpieczenie płacić). Niemiec płaci (nominalnie, ale przypominam, strzykawek i bandaży nie obchodzi, że jesteś biedakiem) 6x wyższe składki niż Polak.

A jak Państwo będzie zatrudniać lekarzy, pielęgniarki, ustawiać na sztywno im wypłaty to nic z tego dobrego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurczok: Czyli bandaże i strzykawki to największy koszt? Największym kosztem są lekarze i personel, specjalistyczne urządzenia medyczne. Łatwo krytykować, trudniej zaproponować jakieś rozwiązania które by w jakiś sposób rozwiązać trochę problemów. Można też twierdzić że jest wszystko super, tylko musimy dosypywać do worka bez dna, nie zmieniając nic systemowo. USA jest akurat anty przykładem służby zdrowia, dlatego trzeba analizować co poszło nie tak. Zobacz jaki prosty ruch zrobili Czesi, wprowadzili
  • Odpowiedz
@veranoo:

Największym kosztem są lekarze i personel

BUEHEHE XD Widać, że rozmawiam z kim, kto nie ma o sprawie bladego pojęcia. W Polsce jest ~130k lekarzy. Przeciętne wynagrodzenie na etacie lekarza to 5000brutto, niech będzie, że KAŻDY lekarz w Polsce pracuje na dwóch etatach. 130k x 10k x 12 = 15.6mld zł. To jest LEDWIE 15% budżetu NFZ (koszty administracyjne NFZ to około 3mld zł)

Czyli bandaże i strzykawki to
  • Odpowiedz
@kurczok:

Niemcy mają 6x wyższe składki (nominalnie) więc mogą kupić 6x więcej bandaży i opłacić 6x więcej badań tomografem, więc kolejki są 6x krótsze.

Tyle i tylko tyle.


Porównywanie do Niemców XD Tylko czyje samochody jeźdzą po
  • Odpowiedz
@veranoo: No właśnie porównywanie do Niemców - są 3x bogatsi na łebka, mają dwa razy wyższą składkę w sensie %PKB per capita, więc mogą kupić 6x więcej bandaży. I dlatego mają lepszą służbę zdrowia, mimo, że jest państwowa, jak polska.

A dlaczego ma płacić więcej skoro to jest składka?

Słusznie : zlikwidować składki, podnieść podatek. Wszystko jedno, byleby do NFZ trafiało 200mld, zamiast 100mld. Jak podwoisz liczbę lekarzy i podwoisz ilość strzykawek, to i kolejki skrócą się 2x. Prosty rachunek.

A kto ma
  • Odpowiedz