Wpis z mikrobloga

  • 1144
Bóga nie ma, Jezusa też nie ma. A jeżeliby istnieli to należy im się solidny w------l.

Razem z znajomymi angażujemy się w pomoc w szpitalach i ten kto był na onkologii dziecięcej nigdy w Boga nie uwierzy.

Starsze uczucie, dzisiaj mi w ramionach odeszła Kasia, 13 letnia dziewczyna, która rodzice oddali do domu dziecka jak się okazało, że choruje białaczkę

Straszne uczucie.
Grrrr

#gorzkiezale
  • 219
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ravenking: bóg jest wszechmogący = na wszystko co się dzieje wyraża zgodę bo gdyby nie wyrażał to by się to nie stało. Zgadzasz się?
Bóg jest nieskończenie dobry = wszystko na co się zgadza musi być dobre. Zgadzasz się?
Czyli bóg pozwala na cierpienie bo uważa ze jest dobre.
  • Odpowiedz
@norivtoset: Tak Bóg jest wszechmogący, nieskończenie dobry i tak bardzo kocha ludzi, że sam siebie postanawia ograniczać aby dać człowiekowi wolną wolę. Bóg dał wolną wole człowiekowi, który zdecydował że woli cierpieć. Bóg tak go kocha, że dopuścił to cierpienie i jednocześnie da ci wieczne szczęście jeśli w niego uwierzysz. "Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne."
  • Odpowiedz
@ravenking: Bóg jest wszechmogadzy ale ograniczony? XDDDDD z perspektywy Boga nie mamy wolnej woli bo bóg jest wszechwiedzący xd wiec mamy iluzoryczna wolna wole bo Wszystko jest zaplanowane przez Boga od a do z. Także bóg wie dokładnie kto pójdzie do niebka a kto nie. Cała resztę skazuje na wieczne cieprpienie w piekileku xd mega dobry ten bóg jest.
  • Odpowiedz
@ravenking Ja poproszę wersję bez Boga i istnienia. Niech mnie nie stwarza bo mu się nudzi abym potem popełnił błąd i poszedł na wieczne cierpienie. To psychopata jest a nie miłujący ojciec. Człowiek jest od niego dużo lepszy. Tyle w nim boskości
  • Odpowiedz
@ravenking: Co? Opieram się na tym co jest napisane w PŚ co nie oznacza ze w takie bajki wierze. To jaka jest twoja wiara? Wymień 4 najważniejsze cech twojego Boga.
Albo ci pomogę. Czy twój bóg jest:
Wszechmogący?
Nieskończenie dobry
Wszechwiedzący
Zna przyszłość przeszłość i teraźniejszość(jest po za czasem)
Jeśli tak to używając tylko tych cech można dojść do wniosków jakie wcześniej przedstawiłem. Dodam raz jeszcze. To ze umiem wymienić
  • Odpowiedz
@norivtoset: To że próbujesz zrozumieć nieskończony byt przez pryzmat ograniczonego człowieka i ograniczonego umysłu nie wskazuje, ze jesteś człowiekiem inteligentnym i nie masz pojęcia co to oznacza wiara.
  • Odpowiedz
a poproszę wersję bez Boga i istnienia. Niech mnie nie stwarza bo mu się nudzi abym potem popełnił błąd i poszedł na wieczne cierpienie. To psychopata jest a nie miłujący ojciec. Człowiek jest od niego dużo lepszy. Tyle w nim boskości


@Benio_Czarodziej: o to już ten moment gdy gimboateistyczne argumenty się skończyły.
  • Odpowiedz
@mango2018: p---------e, spędziłem ostatnie 3 lata kręcąc się po onkologii i rozmawiając z ludźmi, patrząc też jak umierają. Bardzo często to wiara czy rodzina trzymała tych ludzi przy życiu, dawała im nadzieję, cel ponad to tylko żeby przeżyć, że ich życie też ma znaczenie i wartość.
To jest prywatna sprawa każdego czy wierzy, czy nie. Nie wierzysz ok, ale nie p-----l. Wiara wielu osobom które znałem dała nadzieję i cel,
  • Odpowiedz
@ravenking człowieku ja mam grubo po 30 stce. Jak miałem 12 lat to stwierdziłem że ta cała wiara to idiotyzm. Czytałem Biblię a szczególnie start testament. Twój poziom intelektu niestety jest bardzo niski skoro nie umiesz zrozumieć braku logiki i powiązania w tym co przytaczam. Gdybyś się urodził w Afryce to byś żarł piasek i z bólu na pewno byś nie wychwalał Jezusa. Wiarę też byś miał inną. 80 procent ludzi
  • Odpowiedz