Wpis z mikrobloga

Szkoda, że ludzie, którzy mieszkają w pięknych poniemieckich domach, często nie potrafią docenić ich architektury (,)
O gustach się nie dyskutuje, ale chyba nikt normalny nie powie, że obklejenie styropianem i pomalowanie elewacji na jakiś oczojebny pastelowy kolor, to dobry pomysł na renowację poniemieckiego domu. W normalnym, cywilizowanym kraju taka dewastacja zabytkowego domu, miałaby jakiś wpływ na cenę sąsiednich nieruchomości, ale tu jest Polska i tutaj to nie ma żadnego znaczenia, bo większość Polaków poczucie estetyki ma na poziomie neandertalczyka ¯\_(ツ)_/¯

(σ ͜ʖσ) Źródło

#wroclaw #architektura #polskiedomy #gorzkiezale
P.....o - Szkoda, że ludzie, którzy mieszkają w pięknych poniemieckich domach, często...

źródło: comment_1597402444CbXuLJZuDTuLNkek9CcCOd.jpg

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Damy poniemieckie były budowane w technologi cegła - pustka - cegła i jest to wystarczające ocieplenie. Sam mieszkam w takim domu i teraz przy 30 stopniowych upałach przez grubo ponad tydzień mam w domu 23 stopnie. Przez okres grzewczy (6msc) na ogrzanie około 120m2+bojlera gorącej wody zużywam około 4t ekogroszku. Nie zamierzam tego domu ocieplać chyba że ewentualnie jakimś max 4cm styro.


@szwagierdsr: Pytanie co znaczy "wystarczające"? Taka ściana z
  • Odpowiedz
ilkunastopiętrowy wieżowiec pomalowany na pastelowy róż

@PanEdzio: Nie mój wieżowiec nie moja sprawa, byleby nie było beniza namalowanego. Miasto ma też płacić za dodatkowe koszty węgla do ogrzewania, żeby było tak jak w ocieplonym domu? Tam ktoś mieszka i to jego własność prywatna, gdyby to były domki do wynajęcia to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@PanEdzio: Ani przed nie był piękny, ani po. Ani to zabytek, ani wartościowa zabudowa.
Pasteloza i owszem, dziwadło również, ale mam nadzieję że nigdy nikomu nie przyjdzie do głowy prawnie chronić budownictwa czysto pragmatycznego, przystosowanego do ogrzewania domową hutą stali.

Fajnie że gzymsik z cegły zgodnie ze sztuką zrobiony, fajnie że cegła, ale to zwykłe pudełko na ludzi, zrobione przed zmianą poglądu na higienę mieszkalnictwa i bez żadnej szczególnej wartości
  • Odpowiedz
@BDLK_IMPRTR: Doskonale rozumiem, że to nie przedstawia żadnej wartości, ani historycznej, ani architektonicznej, ale jeśli ktoś ma odrobinę poczucia dobrego smaku, to nawet taki najzwyklejszy, randomowy dom nie obklei styropianem i nie pomaluje na żółto ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PanEdzio nie wiem jak dom był bodowany, budowlańcem też nie jestem ale jeśli pomiędzy dwoma warstwami cegieł jest pusta przestrzeń wtedy wpuszcza się do środka (pomiędzy) kulki styropianowe. Efekt jest praktycznie taki sam jak oszpecenie styropianem, a zachowuje się jednocześnie walory estetyczne co często jest ważne przy zabytkowych budowlach. Żyję za granicą i tu 100 letni prywatny dom podlega pod konserwatora- nie ma opcji żeby sobie ocieplić zrobić "nowoczesny" podjazd -
  • Odpowiedz
@PanEdzio: Lepiej wydawać o wiele więcej na ogrzewanie i walczyć z ewentualną pleśnią niż coś z tym zrobić bo stary budynek xD Pewnie stare drogi z kamieni też byś zostawił bo przecież zabytek i nie można jej ruszać
  • Odpowiedz
ale tu jest Polska i tutaj to nie ma żadnego znaczenia, bo większość Polaków poczucie estetyki ma na poziomie neandertalczyka ¯_(ツ)_/¯


@PanEdzio: większym problemem jeśli chodzi o mentalność w naszym kraju jest w----------e się innym do życia/portfela/na podjazd/cokolwiek innego. Zajmij się k---a swoim życiem, a wszystkim będzie naokoło lepiej.
  • Odpowiedz