Wpis z mikrobloga

Eurotip II, czyli dojazd rowerkiem w Dolomity gdzie będzie "zgrupowanie" #drozdzowkarze #rowerowykrakow przez tydzień, a potem powrót do domu. Relacje najbliższych 3 tyg. będą trochę tutaj na #metaxynarowerze a pewnie w większości na Instagram, bo jednak dużo wygodniej i szybciej. Tak było w zeszłym roku. A tak wygląda tegoroczna trasa.

Start w sobotę o 2 w nocy. Jedziemy z @rozpa i @fenter 400km do Budapesztu. I potem razem przez koleje 3 dni aż dojedziemy do Triestu nad Morzem Śródziemnym. Następnie chłopaki jadą do Wiednia, a ja już zostaję sam. Od środy 19 sierpnia do 21 w piątek muszę sobie coś znaleźć do roboty we #wlochy. Gdyby ktoś mieszkał w okolicach Bolonia-Wenecja-Mediolan i chciał przygarnąć pedalarza na noc to byłoby spoko. Od soboty 22 sierpnia jesteśmy tydzień w Dolomitach, a 30 zaczynam powrót do Polski.

Jak co roku od 6 czy tam 7 lat udaje mi się z Wami zwiedzać Polskę i Europę. Tym razem też już u kilku Wykopków mam zaplanowaną wizytę. Kto się widzi w okolicy trasy i ma ochotę zaoferować dach nad głową & prysznic zapraszam do komentarzy czy na PW. Trasę mogę zmienić, żeby pod to się dopasować. Nic zobowiązującego, jak przyjdzie co do czego to dwa/trzy dni wcześniej zapytam czy oferta aktualna.

Krócej niż planowałem (miało być 6 tys. km, będzie ponad 3), bo wiadomo wirus (odpada Chorwacja, Bośnia, Serbia, Rumunia, etc.), ale nadal miło, że uda się cokolwiek. Może w przyszłym roku będzie lepiej. Trzyma mnie też termin wesela, na które muszę wrócić 4 września, więc wszystko na nieco wariackich papierach. Tym niemniej damy radę! Trzymajcie kciuki! Za pogodę głównie.

Na Endomondo jak zawsze będzie live. A na Strava codzienne podsumowania ze zdjęciami.

#metaxynarowerze #rower #szosa
Pobierz metaxy - Eurotip II, czyli dojazd rowerkiem w Dolomity gdzie będzie "zgrupowanie" #dr...
źródło: comment_1597393316FFogBMJzmWK7SeKBdBm3hc.jpg
  • 50
ilu litrową masz tą apidurę?


@kibellos: 17l. Zwykle mam w 2/3 wypelnioną, ale dzięki temu jest miejsce np. na żarcie.

Z ciekawości czemu Chorwacja odpada?


@Migajaca_dioda: we Włoszech obowiązkowy test na Covid jeżeli jechałeś przez Chorwację. W Słowenii kwarantanna. Być może da się w Słowenii ominąć kwarantannę jeżeli byś przez 12h zdążył z niej wyjechać, ale nie mam zamiaru testować.
To mógłbyś przed spakowaniem zrobić zdjęcie wszystkich rzeczy?

Ja planuję zrobić 500km na raz. Bez spania. Szukam inspiracji ;)


@Adrian00: postaram się, bo zawsze Wam wrzucam fotkę z pierwszej wyprawy dookoła Polski i trochę się pozmieniało..
jak będziesz w triescie to podjedź zobaczyć piran i portoroz


@MarianoItaliano1: Dzięki, jak się zgadamy z chłopakami, że mamy czas podjechać na południe, to chętnie.

Liczyłeś ile mniej więcej wychodzi koszt takiej podróży?


@Quben: zależy. Za granicą wychodzi koło 100zł dziennie na samo jedzenie i picie (sklepy + McD, bez restauracji). Noclegi bardzo różnie. Czasem muszę jadąc samemu wynająć cały pokój, dom, etc. W tym roku, przez wirusa, ceny wyglądają
a to Słowenia już nas wpuszcza?


@dd66: Tak, jesteśmy od "dłuższego" czasu na zielonej liście.

I tak pewnie wyszło taniej niż przejazd A4 Kraków-Katowice ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RozpalaczWrot: przejazd A4 rowerem na pewno wyszedłby drożej.
Jak w Słowenii kwarantanna jak jesteśmy na zielonej liście?

No właśnie tak czytam i to chyba juz nieaktualna ta lwarantanna dla nas w Słoweni


@co_to_za_zycie: @Bajzel2012: Za jazdę przez Chorwację: we Włoszech testy na Covid, w Słowenii kwarantanna.