Wpis z mikrobloga

tu kolejny zjeb który nie wie gdzie iść na studia, możecie coś doradzić. matma rozszerzona na 68, więc trochę opcji wykluczone, zainteresowałem się ml/ai/datascience, więc prawdopodobnie coś co pomoże mi się w tym rozwinąć by się przydało. Zastanawiam się nad Informatyką/Matematyką stosowaną na PK lub Informatyką Stosowaną/Matematyką Komputerową na UJ. Jakbyście mieli coś do powiedzenia o tych kierunkach to całkiem spoko by było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#studbaza #studia #uj #pk
  • 3
@Dobra_es: jak coś to mogę powiedzieć kilka słów o Matematyce Komputerowej na UJ (jestem studentem Informatyki na tym samym wydziale - WMII). Generalnie to połączenie studiów matematycznych i informatycznych, czyli dużo więcej matematyki niż na typowej 'informatyce'. Duża część przedmiotów informatycznych jest łączona ze studentami Informatyki, więc programowania (na wysokim poziomie) jest sporo. Jeśli komuś pasuje specyfika kierunku to będzie bardzo zadowolony.
@tagtak: dodatkowo piszesz, że jesteś zainteresowany ai/data science; z tego co wiem sporo absolwentów tego kierunku się tym zajmuje zawodowo - specyfika kierunku (dużo matematyki + informatyka) temu sprzyja.