Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim!

Ostatnio postanowiłem założyć bloga o swoich staraniach w dziedzinie edukacji finansowej i dochodu pasywnego. Naczytałem się ślamazarnych, mdłych i opłacanych przez banki artykułów jak to bezpiecznie i wygodnie pchać kasę w fundusze i lokaty, a jednocześnie pozazdrościłem, że na szczeblu europejskim są tak oświetli i transparentni blogerzy jak thewealthyfinn czy financiallyfree. Od jakiegoś czasu (korona rozkminy) dogłębnie analizuje co mogę zrobić z moimi pieniędzmi, aby może w bliższej niż dalszej przyszłości móc zrezygnować z pogoni za coraz wyższą wypłatą. Taki blog miałby zarówno motywować mnie do systematyczności i ciągłego działania, jak i dla osób będących na innym szczeblu tej drogi lub po prostu zainteresowanych alternatywnymi finansami stanowić źródło wiedzy i moich doświadczeń.

Zwracam się do Was po publikacji pierwszego podsumowania mojego portfolio. +146,85 zł w lipcu :-)

Zaszyłem się na ten moment pod roboczym adresem pan-pieniadz.blogspot.www

Dajcie znać co myślicie? Uważacie, że ma to sens? Taka forma Wam odpowiada? Może chcielibyście wiedzieć coś konkretnego? Miejcie jednak listość - nigdy to dla mnie absolutna nowość :-D

#finanse #pasywny #p2p #mintos #crowdestor #panpieniadz
  • 16
@Dziadekmietek szukałem pomysł gdzie mogę zwodować tego bloga, żeby zebrać pierwsze opinie, pomyślałem o wykopie i nareszcie miałem powód, aby założyć konto :-D Nic nie sprzedaje, do niczego nie namawiam - nawet nie mam tam ref linków :-) Co mogę Twoim zdaniem zrobić, żeby wyglądało wiarygodniej?
@shaki24: Dzięki! Jak najbardziej śledzę też poczynania Growing.Money :-) Z kluczowych różnic nie uważam jednak obrotów giełdowych za rodzaj dochodu pasywnego jaki by mnie interesował, ale każdy ma swoje podejście. No i mamy w tym momencie przepaść w kapitale, ale zobaczymy, zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@scrubGrub: Wow, muszę pogratulować - takiej liczby literówek w tekście nie widziałem już dawno (próbka poniżej). Jak już zachęcasz kogokolwiek do lektury, to okaż minimum szacunku czytelnikowi i zweryfikuj tekst przed jego udostępnieniem...

"To dla mnie pierwszy miesiąc z tą platoformą. Pierwsze fundusze przelałem 02.07.2020 w kwocie 280.73 € i całość zainwestowałem w jeden projekt. W lipcu otrzymałem jedeną płątność z odsetkami w wysokośći 6,12 €. Na koniec miesiąca dokonałęm jeszcze
@meruh3h5: Możesz rozwinąć? Akurat dzisiaj myślałem, czy by coś nie zainwestować na Mintosie, wpisałem w google 'mintos wykop' i trafiłem na ten wątek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drth tak zwana gwarancja kompletnie nie działa. 2 pożyczki na kilkaset euro wiszą, jedna w PLN już idzie do restrukturyzacji i przez 8 lat dostanę 40% wpłaty. Ogólnie dramat
@meruh3h5 kurde, a myślałem, że to jest bezpieczna opcja, bo właśnie czytałem, że niektóre pożyczki mają gwarancję odkupu. Da się gdzieś poczytać o tej sytuacji, o której piszesz?
@drth: sytuacja o której mówi @meruh3h5 to prawdopodobnie nasz rodzinny Capital Service S.A. To co opisuje była propozycja spłaty, sprawa jest nadal otwarta. 6 kwietnia zostali zawieszeni na platformie za niespłacanie należności.
@drth @scrubGrub każda gwarancja jest warta tyle co gwarant. Jest parę serwisów które przez kryzys wyszły obronną ręką - np. PeerBerry czy LenderMarket. Lenndy też jest niczego sobie... Inna rzecz że wszystkie te serwisy to inwestycje o dosyć niekorzystnym stosunku zysku do ryzyka. Wystarczy jedna decyzja, i to nawet nie na szczeblu krajowym (tak jak to było w Polsce), tylko odebranie licencji i mamy poważny problem z odzyskaniem należności.