Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali #weterynarz?
Chodzi o mojego kota, egzotyka, lat 13/15, który od miesiąca mocno gubi sierść, ale sam jej nie wygryza.

Byłam u dwóch weterynarzy, zrobilam morfologię, jonogram, bad. tarczycy i nerek. Wszystko wyszło prawidłowo, badanie osluchowe, temperatura, etc. też, brak stanu zapalnego ani choroby skóry.
Podaję mu suplement Dermosterol na sierść. Czy ktoś mógłby spojrzeć fachowym okiem i powiedzieć czy rzeczywiście jest ok i to nic poważnego? Czy robić inne badania?

W domu jest drugi kot, bez żadnych objawów, nie biją się, w ostatnim czasie Olek nie był kąpany, nie dawalam nic na siersc, nie zmienilam żadnych środków piorących. Je tylko mokrą karmę Rafi bez zbóż i konserwantów.
P.S jego sierść jest czarna, im bliżej skóry tym więcej siwego, ale zdjecie ze słońcem zrobiłam.

#zwierzaczki #koty #kotki #kiciochpyta
Pobierz savanna - Czy jest na sali #weterynarz?
Chodzi o mojego kota, egzotyka, lat 13/15, k...
źródło: comment_1597151551MK4Njr0jfMueXxNijXGShn.jpg
  • 4
@savanna: czy on sam dba o swoją toaletę? Czy go wyczesujesz? U starszych kotów zdarza się, że ta toaleta nie jest prawidłowa i taki "zaniedbany" kot zaczyna się sypać na potęgę.

Albo w drugą stronę. Kot tak bardzo się pielęgnuje, że dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i przedwczesnego wypadania włosów. To już kwestia behawioralna. Lokalizacja takiego łysienia też jest dość specyficzna.
@lisku_chytrusku: mąż go delikatnie wyczesuje wieczorami, codziennie lub co 2 dni, ewentualne koltuny wycinamy. Kot jest adoptowany, jak go wzięliśmy to byl w złym stanie, trzeba było go ogolic i wyleczyc rany, mial na całym ciele strupy, blizny, etc. Potem siersc odrosla. To mozliwe, ze uszkodzily sie wtedy mieszki? Sam sie myje, ale nie intensywnie, tyle co drugi kot.
@savanna: nie, sądzę raczej, że teraz trzeba go porządnie wyczesać i problem powinien zniknąć.
Ale to takie wiesz wróżenie z fusow, bo go nie widziałam na żywo, nie oglądałam skóry ani włosów.
Jeśli badania macie ok to naprawdę porządnie bym go wyczesala - podszerstek, jakąś Szczota typu furminator.