Wpis z mikrobloga

@4minuty: Mój brat nie zdał, później robił masę zadań przez wakacje z jakichś arkuszy posiłkując się rozwiązaniami z internetu (jakieś matemaxy czy coś), nagle się okazało że kiedy się przyłożył, matematyka nie jest taka trudna jednak i da się zdać, nawet z całkiem niezłym wynikiem.
@4minuty: po co ty chcesz iść na studia? Ambicji nie masz w ogóle. co widać dobrze po wynikach twojej matury. Nie psuj i tak już zszarganej opinii polskich studentów i otwórz sobie jakieś studio z pazurkami albo jedź do Holandii sadzić tulipany.
@4minuty: Wiem, że to jest prawie setny komentarz i nie czytam poprzednich, ale matura jest schematyczna. Ogarniesz kilka tematów i 40% masz na luzie.

Prawdopodobnie musisz poszukać kogoś do pomocy, ale jak się postarasz, to dasz radę.
A tak serio to czy w miesiąc opanuje jakoś matematykę na 30% biorąc pod uwagę to że nie uczyłam się


@4minuty: założę się, że nie otworzylas nawet tablic matematycznych dostepnych podczas matury. Tam są dosłownie wszystkie odpowiedzi, nie żartuję. Prawda jest taka, ze ktos minimalnie ogarniety, korzystajac z tablic bez problemu zda mature i to nie na 30 tlyko wiele wiecej %.
@4minuty: W miesiąc da radę ogarnąć o ile do tego przysiądziesz.
Lekcja 1: Tabliczka mnożenia
Wydrukuj sobie taką tabliczkę pustą od 1 do 100 (10x10) i uzupełnij ręcznie po wydrukowaniu - sprawdź ile błędów popełniłaś. Jeśli popełniłaś jakikolwiek to zapisujesz sobie na kartce i wkuwasz - codziennie sprawdzasz ponownie całą tabliczkę aż nie popełnisz błędu 5 dni z rzędu.
Lekcja 2: Kolejność wykonywania działań
Musisz nauczyć się kolejności wykonywania działań -
@4minuty: od siebie mogę polecić książki, repetytoria - ewentualnie jeżeli nie chcesz kupować książek to kurs od Matemaks jest spoko. Moim zdaniem tyle wystarczy na te 30%. Przy robieniu zadań staraj się korzystać tylko z karty wzorów i zwykłego kalkulatora.
Nie każdy jest na tyle zdolny aby zdać matmę na więcej niż 30%...
Ja w tym roku nawet nie podszedłem do matury z względu na stres (fobia społeczna, z. aspergera)... prawie