Wpis z mikrobloga

@cheeseandonion Moje auto zamkło się samo w zimę i jeszcze było odpalone, bo mądry ja "odpalę pójdę do domu to odmarznie i się nagrzeje" , finalnie 3 godziny walki na mrozie żeby je otworzyć, tak jak na filmiku nie dał bym rady ale za to twardszym drutem przebiłem się przez uszczelkę i opuściłem szybę.
@Jin: Myśle że ma to na celu uniemożliwienie wejścia do auta w tak łatwy sposób. Inna sprawa, że są inne skuteczne sposoby, ale wymagają trochę wiedzy. Przynajmniej najgłupszych złodzieji odsiewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dprtd: To prawda, sam dzwonilem jak mi sie w lesie po spacerze taka sytuacja przytrafiła xD Ale nikt nie chcial przyjechac. Mialem farta ze znalazlem kawalek druta i mialem bezramkowe szyby. Otworzylem auto w minute, co w sumie jest dosc niepokojące
Przynajmniej najgłupszych złodziei odsiewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CapaldiTheDoctor:

Tak się zastanawiam, czy łatwiej wyciągnąć taki wystający grzybek, czy pociągnąć wewnętrzną klamkę od zewnątrz.

Jednemu z moich szefów wycięli kiedyś dziurę o średnicy ok 5 cm pod klamką drzwi kierowcy. Ale i tak nie wpadli na to jak otworzyć zamek. Szef zakleił to szarą taśmą i tak jeździł jeszcze rok.
W Hondach i Oplach takie zabezpieczenie nie istnieje.


@GajuPrzegryw: Istnieje, jeżdżę Astrą H i ryglowanie zamków uniemożliwia tylko otwarcie auta od zewnątrz. Przy pociągnięciu za klamkę wszystkie drzwi się odryglowują :p