Wpis z mikrobloga

Czas na małe podsumowanie dotyczące ppk.

Do programu przystąpiłem 9 miesięcy temu w listopadzie 2019 i udało mi się odłożyć tam 2891,71zł
Moje wpłaty: 1305,03zł
Wpłaty pracodawcy: 978,77zł
Dopłaty PPK: 250zł
Stopa zysku funduszu na dzień dzisiejszy: 19,54% co daje jakies 357,91zł

Wypłacając dzisiaj pieniądze dostał bym zwrot moich wpłaconych pieniędzy oraz dodatkowo 1076zł
Finalnie zarobił bym około 885zł (trzeba doliczyć to, że przy wypłacie płaciłem podatek od składek pracodawcy)
Do ZUSu wpłynęłoby 337zł co zwiększyłoby mi emeryturę w przyszłości (tak wiem emerytura w przyszłości xD)

Tak więc właśnie wróciłem z 6 dniowego pobytu w górach na który wydałem około 1000zł co pokazuje, że będąc w ppk można sobie raz w roku sfinalizować wakacje za darmo na koszt pracodawcy (przynajmniej w moim wypadku bo mam trochę wyższą pensję niż średnia krajowa).

Dużo osób ode mnie z pracy zamierza tak robić, ja nie chcę ponieważ te pieniądze nie są mi potrzebne i wole ryzykować i dalej je tam trzymać, czy wypłacę je wcześniej? Nie wiem.
#ppk #gielda
PaprykarzXL - Czas na małe podsumowanie dotyczące ppk.

Do programu przystąpiłem 9 ...

źródło: comment_1597046277o5lJnIVhVYyh8ualUo9nFS.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PPK nic nie daje, nie ma po co przelewać tam pieniędzy w pierwszej kolejności i nie ma po co się bawić w próby wyciągnięcia tych pieniędzy w drugiej kolejności, w PPK lepiej po prostu nie być


@leazyboy: ziomek, ale proszę cię. Nie chcesz to nie zapisuj się do PPK, ale nie powielaj nieprawdziwych informacji.
  • Odpowiedz
@hu-nows: nie do końca bo wcześniej papiery trzeba poskładać, a przy tak skandalicznej zmianie na pewno media by grzały temat na długo przed głosowaniem to nawet w czarnym scenariuszu powinnaś mieć czas na kliknięcie przelewu, a nawet jak nie to w najgorszym wypadku stracisz składkę z 1 miesiąca to dalej wszystko co było wczesniej wyciągnięte to miło zrekompensuje
  • Odpowiedz
@leazyboy: tylko właśnie tam nie było nigdy problemu własności, od początku tak było wszystko ustawione że politycy mogli zrobić co zrobili bez żadnego skandalu. nie dało się wybrać nie swoich pieniędzy. w ppk już można i co miesiąc możesz robić przelew na zewnątrz
  • Odpowiedz
jaki sens jest wpłacać i od razu wypłacać z zyskiem 1% gdy banki dają 2%? Sensem programu jest żebyś trzymał te środki w PPK wspomniane 40 lat, przyzwyczaił się, przywiązał i na tym polega pułapka

@hu-nows: Banki dają 2% w skali ROKU, tutaj masz 1% w skali MIESIĄCA. Jedynie argument z przyszłymi podwyżkami może być trafiony, bo faktycznie to je najprawdopodobniej obniży. Chociaż nie analizowałem tego z punktu widzenia pracodawcy
  • Odpowiedz
@Kontestator: powodzenia w HR gdy co miesiąc będziesz składał deklaracje zapisania się i wypisania z PPK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zebrani na sali są inwestorami spod tagu gielda więc chyba intuicyjnie powinni czuć skąd się biorą te zyski.
Śmiejecie się z beneficjentów 500+ a sami robicie to samo, cieszycie się gdy rząd wam "daje".
Pierwszy ruch banków po prowadzeniu podatku bankowego - zmniejszenie oprocentowanie lokat,
pierwszy ruch supermarketów
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: @Just_Think_More:
Będę się powtarzał ale cóż, PPK to twór który powstał tylko po to żeby pochwalić się ludziom że obniżono podatki i wcisnąć im ten podatek w innym opakowaniu, jak ktoś chce pomnażać kapitał to na pewno nie poprzez PPK lepiej wziąć odpowiedzialność za swoje pieniądze i nauczyć się nimi obracać samemu.
Jak ktoś lubi przypowieści to jest ta o rybie i wędce,
PPK to ryba, a
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leazyboy: ale ten wpis i ludzie tu piszący mówią, że równie dobrze można wypłacać co miesiąc i być na plus bez inwestowania. Nie dorabiaj tu jakiejś filozofii XD

@hu-nows

powodzenia w HR gdy co miesiąc będziesz składał deklaracje zapisania się i wypisania z PPK ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To tylko dobitnie pokazuje, że nie masz pojęcia o czym mówisz. Nie musisz wypisywać się z PPK
  • Odpowiedz
@Just_Think_More:
to nie filozofia tylko fakt że PPK jest naciąganiem ludzi którzy i tak nie będą co miesiąc tego wypłacać, i to jak powstało też jest faktem.
Zamysł tego tworu był inny i nie zdziwię się jak jakiś urząd za rok czy dwa ogarnie co ludzie robią i powie że hola hola to nie miało tak być, to działanie w złej wierze i za to kara się należy, proszę oddać
  • Odpowiedz
@hu-nows: Co miesiąc to przesada. Ale przy zmianie pracodawcy lub przy spadkach jak najbardziej. Struktura funduszy jakoś diametralnie nie różni się od IKE i IKZE. Cel przecież ten sam.
W aktualnej robocie nie mam żadnych benefitów, a w nowej stawka będzie ustalana od nowa. Biorąc pod uwagę, że do programu domyślnie zapisani są wszyscy, pracodawca zapewne założy, że nowy pracownik nie zrezygnuje, więc w razie rezygnacji jako pracownik nic się
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leazyboy:

to nie filozofia tylko fakt że PPK jest naciąganiem ludzi którzy i tak nie będą co miesiąc tego wypłacać, i to jak powstało też jest faktem.

To ich świadomy wybór. Mają pełną dowolność wypłat i skoro tego nie robią to ich wola.

nie zdziwię się jak jakiś urząd za rok czy dwa ogarnie co ludzie robią i powie że hola hola to nie miało tak być, to działanie w
  • Odpowiedz
@Just_Think_More:
nie to nie to samo, jak zabieram kasę z lokaty to płacę za to utratą odsetek.
PPK jest funduszem oszczędnościowym i na pewno nie miał w zamyśle żadnego urzędnika działać jako sposób na wyciąganie ekstra procentów z tego co się tam wpłaciło, jak się każdy nad tym zastanowi to na pewno wie że jest to naciągane, a ja nie zamierzam naciągać się z żadnym urzędnikiem który stwierdzi że wyłudzam
  • Odpowiedz