Wpis z mikrobloga

Czas na małe podsumowanie dotyczące ppk.

Do programu przystąpiłem 9 miesięcy temu w listopadzie 2019 i udało mi się odłożyć tam 2891,71zł
Moje wpłaty: 1305,03zł
Wpłaty pracodawcy: 978,77zł
Dopłaty PPK: 250zł
Stopa zysku funduszu na dzień dzisiejszy: 19,54% co daje jakies 357,91zł

Wypłacając dzisiaj pieniądze dostał bym zwrot moich wpłaconych pieniędzy oraz dodatkowo 1076zł
Finalnie zarobił bym około 885zł (trzeba doliczyć to, że przy wypłacie płaciłem podatek od składek pracodawcy)
Do ZUSu wpłynęłoby 337zł co zwiększyłoby mi emeryturę w przyszłości (tak wiem emerytura w przyszłości xD)

Tak więc właśnie wróciłem z 6 dniowego pobytu w górach na który wydałem około 1000zł co pokazuje, że będąc w ppk można sobie raz w roku sfinalizować wakacje za darmo na koszt pracodawcy (przynajmniej w moim wypadku bo mam trochę wyższą pensję niż średnia krajowa).

Dużo osób ode mnie z pracy zamierza tak robić, ja nie chcę ponieważ te pieniądze nie są mi potrzebne i wole ryzykować i dalej je tam trzymać, czy wypłacę je wcześniej? Nie wiem.
#ppk #gielda
PaprykarzXL - Czas na małe podsumowanie dotyczące ppk.

Do programu przystąpiłem 9 ...

źródło: comment_1597046277o5lJnIVhVYyh8ualUo9nFS.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@PaprykarzXL: nie ma szans że kiedykolwiek przystąpię do tego, kolejne OFE, to będzie dobre dla ludzi którzy pójdą na emeryturę za 10-15lat, wszyscy młodzi którzy przystąpią do tego i będą mieli oderać te pieniądze za 30 lat podzielą los rodziców z OFE
  • Odpowiedz
@CzarnoksieznikJanusz: Przecież o tym jest wpis, że można wypłacać pieniądze nawet co miesiąc ale nie chciało mi się tego robić.
Nie trzeba się wypisywac i zapisywać. Wystarczy, że jesteś zapisany i możesz wypełnić formularz o zwrot środków.
  • Odpowiedz
@PaprykarzXL: Ja postanowiłem wypłacać raz do roku i wpłacać na IKZE, w ten sposób przynajmniej częściowo "zlikwiduje" podatek od środków pracodawcy.

nie ma szans że kiedykolwiek przystąpię do tego, kolejne OFE


@leazyboy: to czemu nie zrobisz tak jak OP radzi i nie pojedziesz raz do roku w góry za darmo?
  • Odpowiedz
@brakslow: Oczywiście biorę to pod uwagę, w tej chwili jest anomalia z tymi 20%. Dodatkowo pomyliłem się bo jeszcze nie wpłyneła mi wpłata z lipca, więc te 885zł jest za 8 miesięcy a nie 9.
  • Odpowiedz
@PaprykarzXL: bardzo dobry post bo w powszechnej opinii ludzi dalej panuje przeświadczenie, że PPK się nie opłaca. A prawda jest taka, że nie opłaca się z tego wypisywać. ( ͜͡ʖ ͡€)

Jak widać można fajnie zyskać, a jak ktoś się mimo wszystko boi straty to może co miesiąc wypłacać zanim kasa będzie zainwestowana - i tak będzie ok 1% rocznie na plus.
  • Odpowiedz
nie ma szans że kiedykolwiek przystąpię do tego, kolejne OFE, to będzie dobre dla ludzi którzy pójdą na emeryturę za 10-15lat, wszyscy młodzi którzy przystąpią do tego i będą mieli oderać te pieniądze za 30 lat podzielą los rodziców z OFE


@leazyboy: o, napisałem komentarz, a nie zauważyłem, że już jeden nie znający zasad PPK się znalazł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak widać można fajnie zyskać


@Krupier: hola hola, zyskasz dopiero gdy będziesz te pieniądze trzymał w rękach, na razie to są wirtualne zyski a realna wpłata środków którymi można dysponować od razu a nie na emeryturze
  • Odpowiedz
@Krupier:
hmmm możliwe nie jestem specjalistą od ppk, ale z mojej perspektywy jest to bezsens bo mogę sam tymi pieniędzmi sobie obracać, a wtedy mam dodatkowy kapitał plus wiedzę jak ten kapitał pomnażać.
PPK nic mi nie daje poza koniecznością naciągania się z urzędami, o ile ? 800zł w ciągu roku ? 1000zł ? no super dzięki ale nie, ppk to przekręt w mojej głowie, a ja nie mam ochoty
  • Odpowiedz
@Krupier: powtarzam, że zysk zobaczysz dopiero trzymając wypłacone środki w rękach, fundusze przez x następnych lat jeszcze zdążą wiele razy wtopić na inwestycjach więc się ciesz jeżeli na emeryturze wypłacą te pieniądze zwaloryzowane o inflację, o ile ich wcześniej nie znacjonalizują. Kolejny ufający w dobroć polityków..
  • Odpowiedz
powtarzam, że zysk zobaczysz dopiero trzymając wypłacone środki w rękach, fundusze przez x następnych lat jeszcze zdążą wiele razy wtopić na inwestycjach więc się ciesz jeżeli na emeryturze wypłacą te pieniądze zwaloryzowane o inflację, o ile ich wcześniej nie znacjonalizują. Kolejny ufający w dobroć polityków..


@hu-nows: powtarzam - czytaj to co piszę ze zrozumieniem i całościowo, a nie tylko wyrywki.
  • Odpowiedz
ale z mojej perspektywy jest to bezsens bo mogę sam tymi pieniędzmi sobie obracać, a wtedy mam dodatkowy kapitał plus wiedzę jak ten kapitał pomnażać.


@leazyboy: tylko pewnie statycznie wychodzi że ludzie wcale tak nie robią, a jak już robią to mają gorsze wyniki niż fundusz celowy który zatrudnia ludzi których pracą jest ogarnianie tego.

nie ważne czy zarobię na tym parę złoty więcej czy
  • Odpowiedz