Wpis z mikrobloga

Czas na małe podsumowanie dotyczące ppk.

Do programu przystąpiłem 9 miesięcy temu w listopadzie 2019 i udało mi się odłożyć tam 2891,71zł
Moje wpłaty: 1305,03zł
Wpłaty pracodawcy: 978,77zł
Dopłaty PPK: 250zł
Stopa zysku funduszu na dzień dzisiejszy: 19,54% co daje jakies 357,91zł

Wypłacając dzisiaj pieniądze dostał bym zwrot moich wpłaconych pieniędzy oraz dodatkowo 1076zł
Finalnie zarobił bym około 885zł (trzeba doliczyć to, że przy wypłacie płaciłem podatek od składek pracodawcy)
Do ZUSu wpłynęłoby 337zł co zwiększyłoby mi emeryturę w przyszłości (tak wiem emerytura w przyszłości xD)

Tak więc właśnie wróciłem z 6 dniowego pobytu w górach na który wydałem około 1000zł co pokazuje, że będąc w ppk można sobie raz w roku sfinalizować wakacje za darmo na koszt pracodawcy (przynajmniej w moim wypadku bo mam trochę wyższą pensję niż średnia krajowa).

Dużo osób ode mnie z pracy zamierza tak robić, ja nie chcę ponieważ te pieniądze nie są mi potrzebne i wole ryzykować i dalej je tam trzymać, czy wypłacę je wcześniej? Nie wiem.
#ppk #gielda
PaprykarzXL - Czas na małe podsumowanie dotyczące ppk.

Do programu przystąpiłem 9 ...

źródło: comment_1597046277o5lJnIVhVYyh8ualUo9nFS.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hu-nows: czyli lepiej wpłacić na lokatę mniej niż więcej? Ok xD

@leazyboy:

PPK nic nie daje, nie ma po co przelewać tam pieniędzy w pierwszej kolejności i nie ma po co się bawić w próby wyciągnięcia tych pieniędzy w drugiej kolejności, w PPK lepiej po prostu nie być


Ale przestań pisać takie bzdury, bo jeszcze ktoś nieświadomy przeczyta i uwierzy.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: tagujesz to giełda......a jak pewnie wiesz każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko, PPK też ma ryzyko i ja osobiście wolę iść zagrać w totka niż przystąpić do PPK bo mam wieksze szanse ze coś z tego będę miał
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: zależy jak kto rozmawia z pracodawcą, pracodawca za to szczegółowo kalkuluje każdą decyzję. W sumie niech każdy robi jak uważa, pamiętajcie tylko, że żadnej umowy z państwem nie podpisywaliście, że 200 osób z hakiem jednym głosowaniem może wam te pieniądze zabrać z wirtualnego konta i żadnym procesem sądowym nic nie wskóracie. Skończy się na internetowym płaku płaku ad 2060. Może nawet za rok tryb wypłat z PPK zostanie anulowany
  • Odpowiedz
@PaprykarzXL: a w rzeczywistości wypłacisz własną zamrożoną składkę i pieniądze od pracodawcy które mogłeś dostać w regularnym wynagrodzeniu ale nie dostałeś, no super interes, chyba tylko dla niedorajd
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hu-nows: i ciągle będzie na plusie. Taki z niego niedorajda, że robi to co najbardziej opłacalne XD

Już pomijam, że obecnie wypłaci z zyskiem inwestycyjnym, bo to akurat dobry okres.
  • Odpowiedz
@leazyboy: no tak, tylko tutaj ryzyko masz bardzo małe jeśli chodzi o zysk bo masz zagwarantowaną dopłatę od pracodawcy. nawet jak fundusz będzie slaby to przez 1 miesiąc nie zdąży ci przegrać wystarczająco żeby się nie opłacało
  • Odpowiedz
Pieniądze nie biorą się z powietrza tylko z waszej pracy, zrozumcie to w końcu. Jeden pójdzie po podwyżkę i dostanie co miesiąc 5% więcej (coś tam naobieca jak to lepiej będzie pracował) a drugi zadowoli się, że szef dorzucił mu 1% do PPK (i szef sam przypilnuje, żeby więcej pracował) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hu-nows: przede wszystkim gdyby pracodawca nakłaniał do zrezygnowania z ppk to popełnia wykroczenie karane grzywną. Może w małej firmie idzie sie dogadać pod stołem ale w dużej już nie.

200 osób z hakiem jednym głosowaniem może wam te pieniądze zabrać z wirtualnego konta i żadnym procesem sądowym nic nie wskóracie


@hu-nows: to już pytanie jak sądy międzynarodowe traktują prawo własności, jakby teraz polski parlament przegłosował że np zabiera
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: tak właśnie międzynarodowe sądy płaczą nad Cypryjczykami którym zajumano kasę. Oszczędności zajmune za PRL też są już procedowane, jeszcze tylko kilka dni i wszyscy dostaniecie co wam obiecano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hu-nows:

jeżeli załatwisz obie rzeczy to znaczy, że szef był skłonny dać 6%..


Tylko w momencie gdy jako jeden z niewielu wypisujesz się z PPK to inni ciągną procenty z twojej potencjalnej puli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
nie chce być w PPK bo zostało to zbudowane na kłamstwie i wciskaniu kitu ludziom i tak też sie zakończy


@leazyboy: i to jest odpowiedź, ale bardziej ideologiczna niż finansowa.
Ogólnie przy inwestycjach bardziej bym doradzał kierować się kalkulatorem, ale co kto woli.
  • Odpowiedz