Wpis z mikrobloga

Was też niesamowicie irytuje kiedy ktoś mówi "ruter" zamiast "rałter" albo "ejpul" zamiast "apul"?


@Phyrexia:
Mnie denerwują ludzie, którzy usiłują nieudolnie imitować angielską wymowę i jeszcze dodają do tego akcent. Lepiej powiedzieć po polsku niż z pseudo akcentem. Poza tym router do sieci internetowych wymawia się ruter też po angielsku.
Komedia pojawia się, gdy ci sami ludzie wymawiają np. słowa francuskie albo szwedzkie i dodają do nich angielską wymowę i
  • Odpowiedz
@Phyrexia: A skąd mają wiedzieć jak się wymawia, skoro angielski w polskiej szkole to nauka strony biernej w czasie zaprzeszłym w trybie pytającym, a nie wymowy i kluczowych zwrotów xD Do tego podręczniki całe po angielsku, i jak taki Seba, który nie zna podstaw, ma się czegoś z nich nauczyć. Sam się chciałem uczyć angielskiego po szkole z książek, ale książka cała po angielsku, pozdro xD
  • Odpowiedz
@Phyrexia: mówię ruter i apyl/ejpyl zależnie od tego kogo dzisiaj udaję. Z tego, co wcześniej widziałem to jesteś ekspertem od kawy. Czy zdarza ci się mówić ekspresso?
  • Odpowiedz
Przeskrolluj w górę, do komentarzy z linkami do filmików gdzie sprzętowcy z USA i Kanady wymawiają słowo "router." Potem wróć i mnie przeproś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Phyrexia: Z logiką to słabo u ciebie.
Dowiodłaś tylko, że MOŻNA tak mówić, nie że TRZEBA
  • Odpowiedz
@wicked93: Chodzi Ci o tę pyskatą dziewczynę, która przyszła dzień za wcześnie i prosiła o możliwość pobrania nauki w kadrach w ramach stażu, pomimo tego iż staż miała odbywać w dziale sprzedaży co zataiła, po czym była opryskliwa i migała się przed głupim zrobieniem kawy?
  • Odpowiedz