Wpis z mikrobloga

@Stan_Dembinsky: nie wiem czy całe jest sens,ale zaczyn drożdżowy stylu pate fermatee - odjęta niewielka część z wyrobionego ciasta która stanowi zaczątek na następny chleb można mrozić na 7dni. Potem drożdże w cieście wymierają i zaczyn już traci siłę.
Zostaw sobie dwie kule z zamrażalniku na tydzień druga na dwa i zobacz porownaj efekt.
@merho: no właśnie wyjąłem teraz z zamrażalnika kulkę, która trochę już tam siedzi i wyrobiłem nowe ciasto wg. tych samych proporcji. Jutro planuję porównać. Ale chciałem też zapytać kogoś kto siedzi w temacie. A wiesz może coś nt. przechowywania świeżych drożdży? Ile mogą leżeć w lodówce np.? Bo skoro używamy ilości rzędu 1g, to taka zwykła paczka starczy na bardzo długo.
@Stan_Dembinsky: mam zamrożone świeże drożdże w małych porcjach od kwietnia, używam ich do rogali, bułek pizzy z powodzeniem. Więc myślę że tak optymalnie 6mc w zamrazalce. W lodówce drożdże wysychają jak trzymam je za dlugo ponad tydzień- lodówka ma system no Frost więc wilgotność jest niska, w starej lodówce po dwóch tygodniach pojawiał się grzyb czarna lub szara pleśń. Więc to zależy.