Wpis z mikrobloga

Rok temu bezbłędnie Kangura napisało 8 dzieci, w tym roku ponad 3000 xD

Słuszny wpis jednego doktora na linkedin, a w komentarzach ludzie na niego jadą, że nikogo za rękę nie złapali przecież xDDD
niezła beka co niektórzy ludzie tam piszą xD
Nagle wszystkie dzieci olśniło w domu i rozwiązują kangura bezbłędnie... po co w takim razie szkoła? xD

zrodlo:
https://www.linkedin.com/posts/maciejkawecki_cholerny-smutek-nie-bez-przyczyny-matematyka-activity-6696283670199762944-wHVA

#matematyka #kangur #bekazpodludzi #linkedin #studbaza #gimbaza #podbaza #byloalebedziejeszczeraz
FantaZy - Rok temu bezbłędnie Kangura napisało 8 dzieci, w tym roku ponad 3000 xD 

...

źródło: comment_1596633638X7FYguRVP0HnBK95aR2Tkg.jpg

Pobierz
  • 21
@FantaZy: To że rodzice pomagali dzieciom to jedno (na forach różnych były dyskusje rodziców o zadaniach w czasie trwania kangura xD), ale druga sprawa że ten kangur był najprostszy z wszystkich kangurów :P
@FantaZy moje dziecko zdawało egzaminy w tym roku z domu. Dwa z matematyki, mała ma 9 lat i robiła je przy mnie. Z jednego dostała 100 procent, był mega łatwy, drugi już trudniejszy i widziałem jak robi błędy i aż mnie skręcało by je poprawić. Co zrobiłem? Powiedziałem jej na końcu by całość raz sprawdziła, znalazła dwa błędy z pięciu. By mnie nie kusiło od razu zeskanowalem i wysłałem nauczycielce.
Ale pokusa
@Showse:

Hmm bardzo zaskakujący wpis. Negatywnie. Skąd założenia że te dzieci oszukiwały? Chyba dopóki komuś nie udowodniono przestępstwa to jest niewinny? Czy się mylę? I nie zgadzam się z określeniem pokolenie głąbów. W ciągu ostatnich lat dokonał się większy postęp niż kiedykolwiek. To chyba jednak te dzieci nie takie głąby? I co złego że znajdą odpowiedź w smartfonie? Polecam lekcję historii, to samo kiedyś mówiono o książkach drukowanych, że to zło.
@FantaZy: Niby #!$%@?, niby szkoda tych co serio sami pisali, ale oceniając ogólnie polski system edukacji to też cenna lekcja bo rodzice powinni uczyć, że warto wiedzieć więcej ale też umieć przycwaniakować w odpowiedniej sytuacji. Wiem, że to #!$%@? złe i wszyscy powinni jednak postępować uczciwie ale nie oszukujmy się, taka osoba która zawsze wszystko osiąga ciężką pracą wpadnie na głupiego ale cwanego, który jej zabierze sukces i to będzie trauma
@FantaZy: Jeżeli już ktoś zawinił to sami organizatorzy "kangura", którzy rozwiązania do zadań udostępnili na litewskiej stronie konkursu jeszcze kilka dni przed przeprowadzeniem konkursu w Polsce, dzięki czemu dzieci które kojarzą tak bardzo nieznaną światu funkcję jak google translate były w stanie poznać rozwiązania do zadań znacznie wcześniej.

Jedyne czemu sam się dziwię to fakt, że w całej Polsce było jedynie ok. 3500 dzieci które potrafią sprawnie korzystać z wyszukiwarek internetowych.
@Showse: to jest problemem na każdych studiach w kraju, nie ściągając zwyczajnie się krzywdzisz bo większość ściąga i nie ważne jak się postarasz to im nie dorównasz wynikami. Pokolenie ludzi odzukujacych samych siebie których rynek musi potem weryfikować.