Wpis z mikrobloga

Jak ciężkim debilem trzeba być, żeby nie dać rady opanować elementarnych zasad własnego języka? Nawet biorąc pod uwagę, że dla zapewne dużej części #4konserwy.ru polski nie jest ojczystą mową, mogliby przynajmniej nie nie kompromitować się wyśmiewając rzeczy, o których nie mają pojęcia

Wydawałoby się, że typowy prawak jest na poziomie intelektualnym niezbyt lotnego gimbusa, ale wygląda na to że tutejsza czerwono-brunatna husaria to poziom co najwyżej sześciolatka.

Uwaga! lekcja polskiego dla #konfedepis.ru

mianownik, liczba pojedyncza: Romka
mianownik, liczba mnoga: Romki
dopełniacz, liczba mnoga: Romek


@Blaszka_Paszka

Psycho Lewica równie dobra co Prawica xd


Ludzie posługujący się poprawną polszczyzną.

vs.

Idioci nie tylko zbyt głupi by opanować posługiwanie się ojczystym językiem, ale też na tyle prymitywni by wyśmiewać tych, którzy to robią.

Rzeczywiście, to samo.

@LibertyPrime

ona musi być agentem mającym za zadanie skompromitować lewicę jeszcze bardziej.


Żeby skompromitować prawaka, wystarczy dać mu się wypowiedzieć. Szkoda tylko że jesteście zbyt głupi, żeby zauważyć jak bardzo sami się ośmieszacie.

#neuropa #bekazprawakow #bekazpodludzi #polityka
Pobierz afc85 - Jak ciężkim debilem trzeba być, żeby nie dać rady opanować elementarnych zasa...
źródło: comment_1596518873LgXYAXB9MQZ8QVRxT1pqEl.jpg
  • 59
@afc85 przecież to ta baba się ośmiesza na siłę dodając wszędzie formy żeńskie. Wygląda to jakby uważała się za geniusza (może jeszcze geniuszkę xD) i potężną feministkę, przy czym cała banda jej podobnych, walczących o równość ludzi jej przyklaskuje. Tak jakby ktokolwiek podważał fakt śmierci kobiet w obozach czy Powstaniu Warszawskim.
Pomijając ludzi niebinarnych, których jawnie w ten sposób dyskryminuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@afc85: bo w kontekście zbiorowości, pisząc "Polaków" czy "Romów" masz na myśli wszystkich, a nie tylko facetów.
Więc prawdopodobnie zginęło wielu Romów i jeden Roman. Biedaczysko.

Co następne? Każdy i każda, bo nagle "każdy" to nie "każdy" tylko "każdy chłop"? Kiedy coraz rzedziej dzielimy ludzi według płci, chcecie #!$%@?ć masę takich specjalistycznych wyrazów, kiedy o wiele częściej będzie trzeba mówić "każdy i każda", niż dawniej trzeba było dodawać "każdy mężczyzna".

@
@Pantokrator: Z tego co pamiętam są badania, że stosowanie rzeczownika tylko w rodzaju męskim wpływa na wyobrażenie o tym, o czym mówimy, np. kiedy ktoś mówi lekarze to podświadomie myśli się o grupie mężczyzn, natomiast jak powiesz wprost lekarze i lekarki to wtedy ludzie są zmuszeni rozpoznać, że obie płcie wykonują ten zawód. Według mnie jak ktoś jest zdeterminowany to niech wymienia obie formy, skoro widzi w tym korzyść.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DaeronTargaryen: moim zdaniem to szkodliwe i prowadzi do odwrotnego efektu: jak nie powiesz "lekarki", to ludzie zaczynają widzieć samych facetów, gdy ktoś powie samo "lekarze".
Nie róbmy z ludzi debili. Każdy wiedział, że jest masa kobiet lekarzy. Każdy wiedział, że są w Polsce kobiety. Po prostu ktoś postanowił doprowadzić do "równouprawnienia", odbierając rzeczownikowi w rodzaju męskim wymiar uniwersalny. Gwarantuję ci i stawiam na to 50zł, że do 2030 będą mnie ludzie
ja jestem lewakiem i też mnie to rozbawiło.


@ZaplutyKarzelReakcji: No bo sam fakt, że w naszym języku przy odmianie wychodzi Romek jest w pewnym stopniu komiczny, ale jak ciągle ktoś tutaj wrzuca Spurek, bo odmieniła rzeczownik w rodzaju żeńskim, do tego prawidłowo i te formy najczęściej są w słowniku polskim to ten żart staje się trochę żenujący.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DaeronTargaryen: są, ale serio, jak parę dekad żyję, nigdy nie widziałem, by ktoś powiedział "Romka", bo raz, że mówi się "cyganki", a dwa, że słowo "Romowie" u normalnych ludzi obejmuje również te grube, agresywne baby.