Wpis z mikrobloga

Dziś przygotowałam filmik, który ma nieco ocieplić wizerunek chwastów. Pokazać ich piękno i funkcję w przyrodzie. Pretekstem do tej refleksji stała się obserwacja gromadki ptaków posilających się nasionami chabra bławatka. Szczygły bujające się na wiotkich łodygach chabrów wyglądały pięknie. Zapraszam do oglądania. Mój niebieski nieopatrznie i niechcący wziął udział w tym filmie w warstwie odgłosów z tła ()

T.....a - Dziś przygotowałam filmik, który ma nieco ocieplić wizerunek chwastów. Poka...
  • 55
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tulkandra: Tobie niepotrzebne są pocieszające plusiki. Dopiero po przeprowadzce na wieś zacząłem dostrzegać bogactwo przyrody, te trzmiele, pszczoły, ptaki, rośliny. To jest niewiarygodny kosmos. Powiedz mi gdzie w mieście mógłbym zobaczyć dudka?

@sikejsikej:
@sikejsikej: ja dudka spotkałam w tym roku dwa razy, a w całym życiu cztery razy. Pierwsze dwa razy były na Białorusi. W tym roku w Wigierskim Parku Narodowym cudne miejsce. W dzisiejszych czasach trudno go spotkać gdziekolwiek a w mieście to już chyba arcytrudno. Oczywiście wiąże się to z działalnością człowieka. Kiedyś pola były dużo mniejsze, a miedze obsadzano wierzbą głowiastą. Ponieważ areały się zwiększają, znikają nasadzenia śródpolne. Dlatego dudków coraz
T.....a - @sikejsikej: ja dudka spotkałam w tym roku dwa razy, a w całym życiu cztery...

źródło: comment_1596477207rD8vnvVQuIWs6acNRZ6IvY.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tulkandra: Ja drania widziałem trzy razy, w tym raz w locie. Nawet podejrzewam gdzie gniazduje. Natomiast zimą na pęcherznicy pasą mi się golę, widok przeuroczy. Zniknęły mi za to pliszki
@sikejsikej

golę


???

Coś się czasem zmienia w ekosystemie, że dla jednych się robi przyjaźniejszy dla innych mniej.

Ale jak możesz obserwować dudka w mieście no to szacunek... dla dudka oczywiście, że dał radę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)