Wpis z mikrobloga

Dziś przygotowałam filmik, który ma nieco ocieplić wizerunek chwastów. Pokazać ich piękno i funkcję w przyrodzie. Pretekstem do tej refleksji stała się obserwacja gromadki ptaków posilających się nasionami chabra bławatka. Szczygły bujające się na wiotkich łodygach chabrów wyglądały pięknie. Zapraszam do oglądania. Mój niebieski nieopatrznie i niechcący wziął udział w tym filmie w warstwie odgłosów z tła ()

T.....a - Dziś przygotowałam filmik, który ma nieco ocieplić wizerunek chwastów. Poka...
  • 55
@Tulkandra: nie przejmuj się, sam się nierzadko mylę a na pomyłkach się w sumie najlepiej uczysz. Zarazowate są dosyć złożoną grupą roślin, wiem że sporą niemałą część można oznaczyć najłatwiej po roślinie żywicielskiej.
W dzisiejszych czasach trudno go spotkać gdziekolwiek


@Tulkandra: No proszę, a ja już się do niego przyzwyczaiłem, jak sobie chodzi po działce ten paskowany czubatek.
Obecnie największą uwagę przykuwa u mnie parka dzięciołów (chyba zielonych, sądząc po tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=TqP7AORtRsk ), która potrafi narobić niezłego hałasu. Do tego oczywiście wiewióra, wpieprzająca mi szyszki z sosny i robiąca chlew pod drzewkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)