Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 3 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

...DO SŁUŻBY

Prawdziwym naszym celem jest przygotowanie się do jak najlepszego służenia Bogu i stanie się użytecznym dla ludzi.

Anonimowi Alkoholicy, str.66

Jest oczywiste, że obmyślony dla mnie przez Boga plan znajduje wyraz w miłości. Bóg kochał mnie wystarczająco mocno, by nie raz wyratować mnie z ciemnej uliczki czy aresztu, tak bym mógł się stać pożytecznym uczestnikiem w Jego świecie. W odpowiedzi na tę miłość, kocham wszystkie Jego dzieci – służąc im sobą i święcąc przykładem. Proszę Boga, aby pomógł mi naśladować Jego miłość do mnie poprzez moją miłość do ludzi.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

___________________________________________________________________
Motywacyjny tekścik na dziś ;)

You can do this!
  • 11
@programista_1k: Ale se mordo krzywdę robisz, ja wiem, że po odstawieniu wódy, to psychozy się pojawiają, ale wyhamuj trochę, bo zagalopowałeś się. Tu nie jest potrzebna żadna wiara w niebieskie muminki, czy tam atomówki jakieś o nadprzyrodzonych siłach i zdolnościach, bo sobie jeszcze mocniej zryjesz psychikę, takimi wczutkami. Może zamiast wierzyć w jakiegoś ufoludka to uwierz po prostu w siebie, i elegancko z farcikiem leć se do przodu mordeczko, elo
@Hissis: Jestem niewierzący. Robię te wrzuty dla praktyki regularności i sumienności, przy okazji liczę na jakąś ciekawą dyskusję. Podczas terapii odwykowej tłukli mi do głowy, że terapia jest najważniejsza, ale w AA można znaleźć wsparcie, inny punkt widzenia a oprócz tego ich program uważam za ciekawe podejście filozoficzne do życia (poza odwoływaniem się do siły wyższej, to mi tam mocno nie pasuje) Poza tym niektóre z ich refleksji skłaniają mnie do
@programista_1k: a, czyli nie jest tak źle jeszcze z Tobą chyba, nie chcę tam się w te terapie #!$%@?ć Twoją, po prostu dla mnie to absurdalnie brzmi, że Bozia Cię z aresztu wyciągała, czy tam z ciemnych uliczek, jakoś do mnie to nie trafia po prostu.
Ale nawet jeżeli tak było, chociaż to absurdalna teza, to jaki ten wasz bóg sprawiedliwy, że jednego z aresztu wyciąga, żeby miał normalne życie, chociaż
@programista_1k Postaram się rozwinąć ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja, może jestem złym przykładem, gdyż wiąże mojego Boga z jakąś religią. Co prawda nie praktykuje, ale wiąże.
Dam przykład mojego przyjaciela. Chłopak 33 lata. Bardzo chciał przestać pić, przeszedł kilka terapii bezskutecznie. Przez chlanie stracił dosłownie wszystko na czym mu zależało! Polineuropatia weszła grubo, nie chodził już tylko się czołgał. Obraz nędzy i rozpaczy to mało powiedziane. Po tym