Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam w #krakow mieszkanie pod #najemkrotkoterminowy. Niedawno dzwoniła do mnie po raz drugi administracja budynku, że sąsiedzi skarżą się na hałas. Podobno nawet wołali policje (mimo, że w bloku jest ochrona, widocznie uznali, że policja ma za mało roboty). Za pierwszym razem przedzwoniłem do lokatorów, bo mieli siedzieć jeszcze 3 dni w mieszkaniu, a sąsiedzi użyli określenia, jakoby „ hasał był taki , jakby meblami rzucali”. Obiecali, że to był tylko jeden raz i już będzie spokój. Dodam, że nic nie było zniszczone jak po nich sprzątałem. Za drugim razem nawet nie dzwoniłem, bo i tak następnego dnia się wyprowadzili, więc nie było sensu. Czy ktoś może orientuje się, co mogę zrobić z tymi sąsiadami, którym tak przeszkadza to mieszkanie? Obawiam się, że to typ ludzi, który wzywają policje jak usłyszą szmer po 22. Dodam, że mam regulamin oczywiście, zakaz imprez i max 4 osoby w mieszkaniu, ale wiadomo, że nie będę stał co noc pod drzwiami.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2692a9c320eaecdaadad32
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 82
@Precypitat: heheszki heheszkami, ale takie właśnie mają podejście właściciele krótkiego. Jak śledzę grupę to co rusz jakiś Janusz Sebastian Drugi najmu wygłasza swoje opinie w takich tematach, uwaga przybliżone cytaty ich wypowiedzi:
"a co, samemu pewnie chcesz impreze zrobic a turystom nie pozwalasz"
"a sasiedzi tam sa super, jak mi dewastowali cale mieszkanie przetrwali dzielnie cala noc i nie wezwali policji, super sasiedzi nie robia problemow" (i mozna nawet kogos zamordowac
W kraju są ogromne braki mieszkań - może tak lepiej sprzedać to mieszkanie normalnym ludziom za rynkową cenę?


@zajunc: to niech sie rusza do pracy i cos wybuduja jak nie maja gdzie mieszkac.

@agaja: administracja budynku moze co najwyzej zwalic konia
@TestoDepot:

i ty mi coś mówisz o odlatywaniu jak porównujesz to z kradzieżami i morderstwami XD?


Że co? XD. Sam stwierdziłeś, że nie można zakazywać pewnych działań ustawą, to Ci wykazałem, że jednak można i za przykłady podałem inne szkodliwe społecznie działania. Ale rozumiem - argument "hehe zakazać ustawą hehe" w oczach kuca wygrywa wszystko.

w sumie słusznie, zapewne by cię to przerosło skoro od razu rozmowę musisz zaczynać od ofensywy.
Sam stwierdziłeś, że nie można zakazywać pewnych działań ustawą, to Ci wykazałem, że jednak można i za przykłady podałem inne szkodliwe społecznie działania


@zajunc: ty jesteś chyba upośledzony jeżeli twoim zdaniem na miejscu jest porównywanie zabójstwa czy kradzieży z nawet uciążliwym wynajmem krótkoterminowym pod względem szkodliwości społecznej XD.

w oczach kuca wygrywa wszystko


@zajunc: ale ty myślisz, że jak jeszcze się poplujesz wyzywając mnie od kuców to mnie obrazisz albo
@TestoDepot:

ty jesteś chyba upośledzony jeżeli twoim zdaniem na miejscu jest porównywanie zabójstwa czy kradzieży z nawet uciążliwym wynajmem krótkoterminowym pod względem szkodliwości społecznej XD.


Zagadnienia stopnia szkodliwości społecznej nie poruszałem, kłamco. Bezsprzecznym jest fakt, że wszystkie wymienione te działania są szkodą dla społeczeństwa - stopień tej szkodliwości to temat na inną dyskusję.

ale ty myślisz, że jak jeszcze się poplujesz wyzywając mnie od kuców to mnie obrazisz albo zrobi mi
@zajunc: ale ja wiem - gość, który zarabia gruby hajs na Airbnb prosi o radę z anonimowego konta, nastoletnich często, użytkowników portalu, na którym nienawiść do takich przedsiębiorców jest w ścisłym TOP 3? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie jest niczyje podejście tylko precyzyjnie spreparowany wpis - taki jak chcecie przeczytać żeby się #!$%@?ć, powyżywać na kimś i poczuć kimś lepszym ( ͡° ͜ʖ ͡
Ten caly wpis to bajt, wszyscy to wiemy.

@TestoDepot: natomiast tobie odpowiem co do tego ze jest to legalne. Raczej nie ma zadnych praw normujacych co wolno a czego nie, wiec to bardziej furtka lub luka wykorzystywana na korzysc krotkiego. Kiedys takie furtki byly np zeby sciagnac towar z zagranicy by skorzystac z ulg podatkowych i co? Okazalo sie ze to wielka zbrodnia. Poki co rzadzacy wspominajac o krotkim mysla o
@arcxa:

no a co innego odpisac na taki wysryw.


No nie wiedziałem, że pewne problemy współczesnego świata i nieregulowanej gospodarki kapitalistycznej to wysrywy. Okej - odtąd odpuszczę sobie moje zainteresowanie otaczającym mnie światem.

natomiast tobie odpowiem co do tego ze jest to legalne. Raczej nie ma zadnych praw normujacych co wolno a czego nie, wiec to bardziej furtka lub luka wykorzystywana na korzysc krotkiego.


@Jasak: jeżeli patrzymy ze strony wynajmującego to jak najbardziej - co nie jest zabronione, jest dozwolone.
To nie jest organ państwowy żeby musiał działać na podstawie prawa (konkretnego przepisu, który by mu to umożliwiał), choć w jego granicach już musi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Jasak: no ja wiem i się zgadzam dlatego Cię wspomniałem. Ja od dawna jestem wrażliwy na kwestie nieposzanowania czyjejś wolności do spokojnego odpoczynku we własnym domu, dlatego jak czytam takie tematy jak opa to cholera mnie bierze i dlatego śledzę Twoje wpisy. Właściciele takich przybytków, do spółki z imprezowiczami z nich oraz broniącymi ich kucami to ogromna patola, którą należy tępić. A Twoje historie to dobra amunicja w tego rodzaju dyskusjach,
Bezsprzecznym jest fakt, że wszystkie wymienione te działania są szkodą dla społeczeństwa - stopień tej szkodliwości to temat na inną dyskusję.


@zajunc: jeżeli ten wynajem rzeczywiście jest uciążliwy to tak, możemy mówić o jakiejś szkodliwości.

A to nie było skierowane do Ciebie. Ale skoro się poczułeś urażony - widocznie tak to odebrałeś. Być może, w takim razie, jednak to było skierowane do Ciebie, nieumyślnie.


@zajunc: no słuchaj, jeżeli wcześniej zamiast
@AnonimoweMirkoWyznania: znam przypadek sąsiadki z urojeniami, która słyszała wielki huk, podczas gdy na podłogę z blatu spadły słuchawki. Słyszała też skakanie, podczas gdy w mieszkaniu nad nią nikogo nie było. Uważała też, że ciągle ją ktoś podsł#!$%@? i nagrywa :d