Wpis z mikrobloga

powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery łomy i kilofy


Antoni Chruściel „Monter”

Powstanie Warszawskie było tragedią młodych ludzi którym po latach prześladowań i łapanek obiecano szybką i łatwą zemstę na Niemcach i „trzy dni strzelania”. Dowództwo naraziło na niewyobrażalne cierpienia ludność cywilną od degeneratów z RONA i Dirlewangera po nieustannie bombardowania. Dziś zamiast miejscami festyniarskiej formy obchodów powinno się pochylić i zastanowić nad losem tych wszystkich okłamanych żołnierzy i cywili wplątanych w to szaleństwo kilku ludzi.

Jeśli ktoś uważa że mimo wszystko „było warto” i chce uzasadniać mi to jakimś romantycznym bełkotem to zapraszam na:

www.powstanie.pl

#powstaniewarszawskie #historia #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_1596256234vd9n7Zkax8L5apokzn5Wut.jpg
  • 160
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chłopie przecież ja napisałem że to dowództwo naraziło cywili na to co ich spotkało z rąk Niemców rozumiesz?

@BekaZWykopuZeHoho: Celowo dobierasz słowa tak, żeby manipulować. Cokolwiek zrobili powstańcy to nie oni, ani nie dowództwo jest odpowiedzialne, tylko NIEMCY, BO TO ONI MORDOWALI LUDZI, KTÓRZY NIE MIELI ZAMIARU WALCZYĆ
@BekaZWykopuZeHoho: Kolaboracja z okupantem jak na przykład sprzedawanie żołnierzy AK czy rodzin ukrywających żydów przynosiło korzyści materialne kolaborującemu i jego bliskim.

Walka z okupantem czy ukrywanie osób które trafiły by do obozów było niebezpieczne, stresujące i obniżało status materialny takiej osoby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BekaZWykopuZeHoho: Ale niemcami byli ludzie, którzy rozstrzeliwali niewinnych na ulicy. Okulicki i Komorowski kazali strzelać do okupujących niemców.

Wystarczyło im zdusić powstanie - kolejne i tak by się nie odbyło ze względu na niskie morale i brak uzbrojenia. Ale niemcom nie wystarczyło, strzelali do ludzi na ulicy i w domach, chociaż to nie było potrzebne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: to Twoje wyobrażenia? Czy masz coś na poparcie tej tego założenia "desperacja, #!$%@?, chęć odwetu(...) kierowały ludźmi"
@defensive_midfielder: #!$%@? ci starą, spalili dom, grożą zabiciem dzieci. Starcza ci empatii do zbudowania założenia, czy potrzebujesz badania klinicznego z podwójną ślepą próbą z czasu wojny?
@BekaZWykopuZeHoho Przecież Linda tym tekstem pokazał to co w upamiętnianiu powstania jest najgorsze.

Bezrefleksyjne oddawanie hołdów.

Wiesz, to były jednak inne czasy i inne wartość mieli ludzie. Nie każdy to rozumie. Czy było warto? Wydaje mi się, że na to pytanie mogą odpowiadać powstańcy i ludność cywilną która to bezpośrednio dotknęło. Przez to powstanie nieśliśmy opinie narodu któremu im bardziej się zaciska pas tym bardziej są chcą walczyć o wolność. Być może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam rację, dowództwo AK jest współwinę temu co się wtedy stało.
@BekaZWykopuZeHoho: Nie jest współwinne, dowództwo wydało rozkaz przeciwstawienia się okupantowi a nie strzelaniu do niewalczących. Będę powtarzał aż załapiesz:

To nie powstańcy strzelali do cywili tylko niemcy. Decyzja niemców o gwałcie na niewinnych ludziach była niepotrzebna i mord jest winą tylko i wyłącznie niemców.