Wpis z mikrobloga

Najprawdopodobniej zostałem ofiara oszustwa internetowego ,,na kwatere'' Chcialem wybrac sie na sylwestra do Zakopanego, znalazlem w rozsadnej cenie nocleg. Mialem 2 opcje w zblizonej cenie, z 2 roznych ogloszen dlatego nie podejrzewałem ze za tanio. Rozmawiałem z gosciem, starszy czlowiek, gadał bardzo sympatycznie. Dodatkowo mi opuscil jeszcze 5dyszek. Jednak musiałem zapłacić 100%, bo jednak to Sylwester i nie chce być w plecy jakbym nie przyjechał. Tak też zrobiłem. Na drugi dzień potwierdził ze przelew doszedł i zaprasza 29grudnia. Potem pare dni pozniej jeszcze pisałem że szukam dla znajomych to miał ale droższy w innym miejscu. No ale jednak znajomi się nie zdecydowali. Następnie za 2dni napisał z innego numeru ale 6pierwszych cyfr takie same jak w tym starym. Twierdzil ze zmienił abonament czy coś takiego (dokładnie nie pamietam) i żeby kontaktować się pod ten nowy numer, mowie no okeej, nie ma sprawy. Następnego dnia napisał żeby potwierdzić czy przyjzdzamy, zadzwonilem i potwierdziłem. A dzisiaj dostaje taką wiadomość jak na zdjęciu... Coś tam do niego pisałem, straszyłem policja a mimo wszystko dalej odpisywał. #!$%@?łem się i zgłosiłem to na policję, bo wątpię ze gość mówi prawdę, wolę dmuchać na zimno. Wydaje się że to wałek, ale zastanawia mnie czemu on nadal ma aktywny numer i odpisuje na wiadomości. Rasowy oszust to raczej by po przelewie w ogóle się nie odzywał. Jak myślicie jest szansa na odzyskanie kasy i ściągnięcie gościa, jeśli dostępne są tylko 2 numery telefonu, numer konta bankowego i raczej 2falszywe adresy?
#pytanie #olx #oszustwo #oszustwo #zakopane #wakacje #sylwester #niebieskipasek #rozowypasek
MlodySayten - Najprawdopodobniej zostałem ofiara oszustwa internetowego ,,na kwatere'...

źródło: Screenshot_20231228-220647_Messages

Pobierz
  • 69
@maciss: Najbardziej zastanawia mnie to że te 2 numery których używa maja pierwsze 6cyfr takie same, no i to że w ogóle ze mną jeszcze dyskutował po przelaniu kasy. Człowiek po takim czyms widzi jakaś iskierkę nadziei. Sprawdziłem te numery i są zarejestrowane w Play
@maciss: z calym szacunkiem, ktos tak pisze? Ja nie uzywam ogonkow bo mi sie nie chce alta nacisnac :D w korespondencji na social. No niezla wyjebka a gra tak by polucjant mial czas na umorzenie, przeciez to tylko zabor mienia i gosc rokuje na poprawe. Ciekawe.
@Birter: No nie będę ukrywał, że zrobił mnie jak dziecko, ja też tego za dobrze nie zweryfikowałem... No ale cóż, życie. Chodzi mi w tym żeby go złapali i innych nie naciągał