Wpis z mikrobloga

@OCIEBATON ludzie wejdźcie se w te komentarze . Kopalnia raków, grubych brzydkich bab które są z siebie zadowolone. Okaleczyły swoje ryje włosami ściętymi na 3 mm i uważają że to piękne. A Wojciechowska pierwsza. Zrób pół nagą sesje w Playboyu ku uciesze mężczyzn, wypinaj się żeby rozbudzić męskie fantazje. Miej pretensje, że faceci lubią długie włosy . Fvck logic
  • Odpowiedz
@somskia: @OCIEBATON: @Ahhahansjahs:

Pytanie o okres zrozumiem, pytanie o strój to tak 50/50, ale pytanie o ścięcie włosów czy brak dzieci to przecież głównie z ust kobiet pada. Seksizm kobiet wobec kobiet? Już widzę jak facet pyta się kobiety (z którą nie jest w związku) dlaczego ścięła włosy i jeszcze gada coś o gustach innych xD Jedynie wyobrażam to sobie w formie jakiegoś daddy joke, którego
  • Odpowiedz
@somskia Bo masz rigcz, większość osób płci żeńskiej jak i męskiej go po prostu nie posiada. Dla mnie wątek do zamknięcia. Rozsodni ludzie sie odnajdują, reszta pieprzy te kocopoły, szczególnie na wykopie.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON:
Proponuje zrobic reklame kremu Nivea o toksycznej kobiecosci, bo takie txt to przedwszystkim baby do bab.

A co do tesktu z okresem to wiem ktore znajome sa drazliwe bo same o tym mowia.
  • Odpowiedz
kurcze, czytam te komentarze i naprawdę dziwię się, że zdecydowana większość komentujących nie rozumie tego obrazka. To musi być jednak różnica pokoleń, dla mnie i ludzi w moim wieku jest to oczywiście seksizm i jest to problemem. I prawda, że są gorsze problemy na świecie i że mężczyźni też nie mają lekko, ale nie oznacza to, że seksizm nie istnieje, logiczne. Czemu by nie poprawić troszeczkę świata i zrezygnować z tych tekstów,
  • Odpowiedz
@OCIEBATON @XIONC_CI_MORDE_LIZAL taki tekst jest nietaktowny niezależnie od tego, do kogo go kierujesz. Jeśli mówisz komuś, że ładniej mu było przed fryzjerem, to jednocześnie mówisz mu, że w tym momencie wygląda gorzej. "Ładniej Ci w długich/blond/lyso" to odpowiedź tylko na "hej idę do fryzjera i nie wiem na jaka fryzurę się zdecydować - co myślisz?" A nie na " Byłam/em u fryzjera" albo gdy ktoś Cię w ogóle nie pytał
  • Odpowiedz
"Dlaczego ścięłaś włosy?" - zupełnie normalny tekst, długie włosy są ładne i niejednego faceta też w życiu zapytałam, czemu ściął włosy, bo w dłuższych mi się bardziej podobał. Jak dwadzieścia lat temu ostatnio ścięłam włosy, to później sama sobie zresztą zadawałam pytanie, dlaczego. Nie seksizm, chyba że uznać za taki również "Dlaczego zgoliłeś brodę?" i każdą podobną uwagę. Wtf, mamy prawo do własnych opinii na temat wyglądu innych.


@uczalka: Pominęłaś kontekst. Chodzi o drugą część zdania tj. "chłopaki wolą dziewczyny w długich" czyli przekonanie, że kobieta koniecznie musi podobać się mężczyznom, a nie samej sobie (czy innej kobiecie).

"Dlaczego nie chcesz mieć dzieci? Nie boisz się, że nie będziesz spełniona w życiu?" - tu mogę się trochę zgodzić, że seksizm, ale tylko trochę. Społeczeństwo nadal wywiera większą presję na kobiety, które nie chcą mieć dzieci, ALE mężczyźni też czują tę presję ze strony rodziny i znajomych. To nie jest wyłącznie problem
  • Odpowiedz
@SquirrelsCanFly: O włosach pisałam już wyżej w drugim komentarzu, rzeczywiście pominęłam wcześniej ten drugi fragment, ale niewiele to zmienia - faceci też chcą wyglądać dobrze przede wszystkim dla kobiet (albo dla innych facetów) i gdyby ktoś Ci powiedział na przykład "Czemu nie pójdziesz na siłkę? Dziewczyny lubią umięśnioną klatę", to jest to dla mnie dokładnie taka sama i zupełnie naturalna sytuacja. To jest stwierdzenie pewnej faktycznej prawidłowości; nie musisz się przecież dostosowywać do gustów większości, ale nie zabraniajmy ludziom mówić rzeczy oczywistych tylko dlatego, że komuś się nie podobają. Naprawdę lepiej w takiej sytuacji odpowiedzieć "Mam w dupie, co lubią dziewczyny" niż krzyczeć "Ratunku! Seksista!"

Co do pytania o dzieci - no, tu już mamy bardzo różną granicę intymności, bo dla mnie to zupełnie normalny temat poruszany przy wielu okazjach. I znowu: zgodzę się, że jest to irytujące, ale zdecydowanie wolę odpowiadać w kółko na pytania, dlaczego nie chcę mieć dzieci, niż zabraniać ludziom te pytania zadawać. Jestem w stanie zrozumieć, dlaczego takie pytanie (łącznie z tą "spełnioną kobietą") mógłby zadać ktoś, kto sam uważa posiadanie dzieci za swój cel w życiu i pełnię szczęścia. I nie zakładałabym od razu u rozmówcy złej woli.

Ponownie co w 1 - że musi kobieta się koniecznie stroić dla kogoś. A to że mężczyźni też to słyszą to prawda, ale no to też jest z-----e, więc nie ma co
  • Odpowiedz